Patron - św. Hieronim

Gdy mówimy: "święty Hieronim", przychodzą nam na myśl dwie sprawy, które dadzą się zamknąć w słowach: "Biblia" i "języki". Rozważania związane ze świętym Hieronimem jako patronem naszego gimnazjum kierują uwagę na te dwa zagadnienia. Jakie ma być gimnazjum imienia świętego Hieronima?

Gimnazjum takie jak wszystkie
Nasza szkoła niewiele różni się od innych gimnazjów w Polsce. Podobnie jak one jesteśmy zobowiązani do prowadzenia zajęć edukacyjnych według programów zawartych w ministerialnym dokumencie zwanym "Podstawą programową". To jednak tylko "podstawa". Chcielibyśmy wychodzić ponad ten obowiązek i realizując go budować określony, indywidualny kierunek wszelkich przedsięwzięć edukacyjnych i wychowawczych, podejmowanych przez całą społeczność naszego gimnazjum. Kierunek ten wyznaczył sam patron: święty Hieronim, Doktor Kościoła.

Biblia w gimnazjum
Pragniemy, aby Biblia stała się podręcznikiem życia dla całej szkolnej społeczności: nauczycieli, uczniów, rodziców. Święty Hieronim powtarzał, iż "nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa". Potrzebne jest więc najpierw zdobycie odpowiedniej wiedzy, potem zaś jej ciągłe pogłębianie, by słowa zawarte w Biblii stały się dla nas duchowym drogowskazem. Czytanie Pisma Świętego, poparte gruntowną wiedzą biblijną, powinno przynosić duchowe owoce.

Języki
Hieronim ze Strydonu jako człowiek wszechstronnie wykształcony był również ogromnie wrażliwy na piękno mowy i języka, którym posługiwał się na co dzień. Uczył się także języków obcych, poświęcając na naukę nawet godziny nocne. Oprócz łaciny znał również języki: hebrajski, grecki i aramejski. Idąc za przykładem naszego patrona pragniemy szczególną troską otoczyć ćwiczenie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Kładziemy też nacisk na naukę języków obcych. W naszym gimnazjum prowadzona jest zindywidualizowana nauka angielskiego - w zależności od poziomu zaawansowania uczniów - oraz nauka języka niemieckiego lub francuskiego (do wyboru) jako przedmiotu nadobowiązkowego.

Dokumenty

Biuletyn szkolny

Aktualności

15-02-2019
Autor: Kamil Urbański
W drodze ku mądrości

Czworo uczniów z trzecich klas naszego gimnazjum: Franciszek Gwiazda, Maria Możejko, Agata Rączkowiak i Mikołaj Syska, zostało zakwalifikowanych do Etapu Rejonowego Konkursu Filozoficznego: W drodze ku mądrości .

Konkurs organizuje  Polskie Towarzystwo Filozoficzne na zlecenie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

W tegorocznym szkolnym etapie konkursu wzięło udział 13 gimnazjalistów z klas trzecich.

Test zawierał pytania  dotyczące filozofii starożytnej: jońskich filozofów przyrody, Sokratesa, Platona, Arystotelesa oraz kierunków etycznych w filozofii hellenistycznej.

Następny etap obejmujący również filozofię św. Augustyna i św. Tomasza, odbędzie się 23 lutego w Warszawie. Oprócz pytań szczegółowych, będzie wymagał napisania krótkiego eseju na jeden z dwóch zaproponowanych  tematów.

 

Uczestniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Anna Szymaszczyk

10-02-2019
Autor: Artur Błażejak
Puchar Króla chłopców w naszych rękach !

Trzecia edycja turnieju o Puchar Króla, odbyła się sobotę 12.01 w hali sportowej szkoły samorządowej w Podkowie Leśnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny chłopców: Podkowa SP 1, Podkowa SP 2, Michałowice i Rusiec oraz trzy analogiczne składy dziewcząt lecz bez naszej reprpezentacji. Kilka dziewcząt z naszej szkoły jednak przyszło dopingować chcłopców w zmaganiach. Nasza reprezentacja rozegrała trzy spotkania. W pierwszym z nich przyszło nam walczyć z drużyną z Ruśca. Dość pewnie prowadząc mecz, wygraliśmy ten pojedynek 16:9. Kolejny mecz rozegraliśmy z bratnią drużyną z Podkowy. To spotkanie również udało się wygrać 19:12. Ostatni mecz przyszło nam grać z Michałowicami. Z chłopcami tej drużyny w większości potyczek toczy się bardzo zacięta walka. Podobnie było i tym razem. Atak ,obrona, atak, obrona, atak - bramka! Tak mniej więcej wyglądało to spotkanie. Gole padały raz do jednej, raz do drugiej bramki. Czasem jednej lub drugiej drużynie udało sie odskoczyć na dwie bramki ale wynik szybko zostawał wyrównywany. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 12:12. Taka sytuacja bardzo nam odpowiadała, gdyż bilansem bramkowym mieliśmy lepszą sytuację niż chłopcy z Michałowic. Remis więc dawał nam zwycięstwo w całym turnieju. Wśród chłopców Tymek Jaworski zdobył tytuł MVP i statuetkę najlepszego zawodnika, wśród dziewcząt tytuł ten przypadł  Asi Krzyżanowskiej ze szkoły samorządowej.

Gratulujemy całej drużynie chłopców i wyróżnionym zawodnikom.

04-02-2019
Autor: Marzena Prądzyńska
Wyniki konkursu matematycznego Alfik

Dnia 21 listopada 2018 obyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej
rozgrywce wzięło udział ponad 61 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 346 laureatów.

Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie uzyskały nastepujące osoby:

Franciszek Woźniak klasa 3 gim. - 85%

Franciszek Gwiazda klasa 3 gim.- 85%

Krzysztof Król klasa 3 gim.- 73%

 

Łukasz Banasiewicz klasa 2 - 83%

Jan Sobolewski klasa 2 - 80%

Marcel Górczyński klasa 4 - 72%

Klara Powierża klasa 5 - 84%

Barbara rawa klasa 5 - 78%

Jeremi Bieniasz klasa 6 - 88%

Zofia Ladunkin klasa 6 - 79%

Laura Ryfa klasa 6 - 75%

Jadwiga Dzudzewicz klasa 6 - 74%

Igor Sadłocha klasa 6  - 71%

 

Dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali:

Stanisław Richter klasa 2 - 65%

Weronika Marek klasa 3 - 67%

Stanisław Głuszko klasa 5 - 66%

Szymon Joński klasa 5 - 65%

Magdalena Jaworska klasa 5 - 65%

Kamila Zygowska klasa 7 - 65%

 

Gratulacje!

 

 

 

24-01-2019
Autor: Kamil Urbański
Fanpage Szkoły św. Teresy

Witamy serdecznie!
Zapraszamy do polubienia fanpage Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, na którym będą publikowane aktualności, informacje oraz wydarzenia z życia szkoły.

 

23-01-2019
Autor: Marzena Prądzyńska
Wyniki konkursu english high flier 2018

Sukcesy i dyplomy w konkursie jezyka angielskiego uzyskały nastepujące osoby:

Klasa 5

1. Klara Powierża 94%, dyplom bardzo dobry

2. Kyna Boyle 87% dyplom bardzo dobry

3. Antoni Magielski 82% dyplom bardzo dobry

4. Barbara Rawa 78% dyplom dobry

Klasa 6

1. Amelia Short 91% dyplom bardzo dobry

2. Julia Kowalska 80% dyplom bardzo dobry

Klasa 7

1. Kacper Rączkowiak 85% dyplom bardzo dobry

2. Kamila Zygowska 79% dyplom dobry

Klasa 8

1. Katarzyna Choroszko 81% dyplom bardzo dobry

2. Amelia Kowalska 76% dyplom dobry

Klasa III gimnazjum

1. Jasper Batty 96% dyplom bardzo dobry

2. Mikołaj Syska 94% dyplom bardzo dobry

3. Jan Pepliński 89% dyplom bardzo dobry

4. Marcin Wojtkowski 87% dyplom bardzo dobry

5. Agata Rączkowiak 84% dyplom bardzo dobry

6. Liliana Piotrowska 79% dyplom dobry

18-01-2019
Autor: Kamil Urbański
Jasełka

"Uwierz Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam" - pod takim hasłem w szczególnym dla naszej ojczyzny roku - 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się w naszej szkole 21 grudnia "jasełka". Przygotowali je uczniowie klas szóstych, wspierani przez klasy czwarte i piątą. Do żłóbka Małego Jezusa oprócz pasterzy i królów przybyli polscy żołnierze, aby złożyć broń i prosić o pokój dla naszej ojczyzny i całego świata. Dekoracja i śpiewy były także bożonarodzeniowo-patriotyczne. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

15-01-2019
Autor: Kamil Urbański
Zimowisko - Stołowe 2019

Zimowisko Stołowe 2019 zostało zorganizowane po raz dwudziesty siódmy. Szkolny wyjazd w góry jest dla każdego uczestnika niezwykłym przeżyciem. Na tegoroczne zimowisko pojechało ponad 220 osób (195 uczniów).
W tym roku pogoda dopisała. Styczniowa aura była doprawdy zimowa. Takiej zimy wielu z nas nie pamięta. Śniegu było aż nadto, mróz znośny. Warunki do jazdy na stacjach narciarskich: Rusiński, Małe Ciche oraz na przydomowych stokach były rewelacyjne. Młodsi uczniowie szusowali na nartach, starsi jeździli na nartach lub deskach snowboardowych.
W trakcie zimowiska nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Były gry i zabawy, pogodne wieczory, wspólne śpiewanie kolęd, spacery czy bitwy na śnieżki. Oczywiście były również dodatkowe jazdy popołudniowe i wieczorne, nie tylko na nartach czy snowboardzie ale i na jabłuszkach :).
Dla starszych klas zorganizowano ognisko. Drugiego dnia wyjazdu młodsi uczestnicy zimowiska wybrali się do Zakopanego na lekcję muzealną w Muzeum Tatrzańskim. W sobotę wszyscy uczniowie i opiekunowie pojechali do Bukowiańskiego Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej na jasełka w wykonaniu zespołu „Mali Wiyrchowianie”. W Święto Trzech Króli (Uroczystość Objawienia Pańskiego) udaliśmy się do kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego na mszę świętą, po której w uroczystym "królewskim" orszaku z pochodniami wróciliśmy do swoich domów. Pobyt na zimowisku jest wyjątkowy, czas płynie tam trochę inaczej, jakoś tak... miło i ciepło, choć zimowo. Mogliśmy nie tylko zjeżdzać ze stoków, ale pobyć razem, zapatrzeć się w kulturę góralską. Dziękujemy wszytskim za udział w tegorocznym zimowisku. Czekamy teraz na kolejne...

16-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Finał Festiwalu Pięknej Piosenki !!!

 

W sobotę 8.12.2018 mogliśmy uczestniczyć w pięknym festiwalowym wydarzeniu.

Dzisiaj ostatnia relacja z Festiwalu Pięknej Piosenki.

Film z wielkiego finału autorstwa pana Szybińskiego.

Na finałową piosenkę wybrałam utwór Anny Jantar, pt. „Najtrudniejszy pierwszy krok”, ale nie mogłam oprzeć się pokusie, by nie zaśpiewać jej po niemiecku.

Anna Jantar często występowała na koncertach w Niemczech wykonując swoje utwory po niemiecku. Mało kto wie, że Jantar, to jej pseudonim sceniczny a w rzeczywistości nazywała się Schmetterling – czyli motyl, podobno to najbrzydsze słowo po niemiecku. Ostatni refren zaśpiewaliśmy po polsku i wystrzeliliśmy w niebo symboliczne motyle. Poza niewątpliwym przeżyciem duchowym udało mi się przemycić w tym występie element edukacyjny: publiczność nauczyła się, że Schmetterling to motyl oraz poznała liczebniki od 1-5.

 

 

12-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Różana Naleśnikarnia- trzeci dzień akcji mikołajkowej

Trzeci dzień akcji charytatywnej, mającej na celu zebranie funduszy na windę dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego "Opoka"  prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Wasilkowie kolo Białegostoku, upłynął mam bardzo smacznie. Siostry miały początkowo obawy, że po dwóch dniach pełnych zaangażowania dzieci i dorosłych - w piątek klasowe aktywności mikołajkowe, stoiska z przepięknymi rzeczami i smakołykami, pokazy taneczne, w sobotę Festiwal Pięknej Piosenki, po prostu nie starczy nam siły i zapału na niedzielne odwiedzenie szkoły. Nic bardziej mylnego!  Zapach przepysznych naleśników przyciagnął tłumy chętnych po mszach w kościele. Mnóstwo osób zrezygnowało z niedzielnego obiadu na rzecz tych "magicznych" naleśników, robionych z miłością i niosących pomoc potrzebującym. Po posiłku była też okazja, by zakupić świąteczne prezenty przygotowne przez uczniów z klasy piątej. Dziękujemy za liczne przybycie!

 Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia. Dowiemy się z niego  m.in jak wygląda codzienność w Wasilkowie, będziecie Państwo mogli się przekonać na co poszły Państwa dary. Wierzę, że dobro przekazane tym dzieciom wróci do nas w dwójnasób. Pomaganie jest fajne!!!

Film autorstwa Pana Tomasza Domańskiego

 

 

12-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal- działo się !!!

W sobotę 8.12.2018 odbył się "Festiwal Pięknej Piosenki" i rzeczywiście było

                                               PRZEPIĘKNIE!!!

Cudowne występy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Panie wystapiły z piosenką "Gdzie ci mężczyźni?"  a panowie z pewną nonszalancją odpowiedzieli na to pytanie piosenką "Już taki jestem zimny drań". W przerwie aukcja oraz poczęstunek przygotowany przez klasy siódme.

Piękna piosenka w darze potrzebującym miała magiczną moc- udało nam się zebrać naprawdę pokaźną sumę. Dziękujemy!!!

Było magicznie, wesoło, momentami wzruszająco. Dziekuję wszystkim wykonawcom oraz wspaniałej publiczności za liczne przybycie, żywiołowe reakcje oraz dobre serce. Możecie być Państwo dumni z siebie i ze swoich dzieci!

By powoli stopniować emocje dzisiaj link do piosenki panów nauczycieli- autorka Pani Sylwia Gołecka. Marzy mi się film z całego festiwalu...

https://photos.app.goo.gl/rd963XtdgRCQkAE37

Zdjęcie- Pan Krzysztof Choroszko

12-12-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Nauczycielki w wydaniu festiwalowym

Miłego oglądania!!!

11-12-2018
Autor: Kamil Urbański
Adwent

Za nami dwie niedziele adwentu. W tym szczególnym czasie przygotowujemy się do Bżego Narodzenia. W klasach naszych szkół odbyly się śniadania adwentowe. W poniedziałki, środy i piątki uczestniczymy w roratach.  Oczekując na narodziny Jezusa trwajmy w postanowieniach adwentowych.

11-12-2018
Autor: Kamil Urbański
Mikołajki - galeria

7 grudnia rozpoczęły się mikołajki „Święty Mikołaj dla Świętej Teresy”.  W tym roku zbieraliśmy pieniądze na windę dla ich podopiecznych Sióstr Terezjanek z Pogotowia Opiekuńczego. Jak co roku zaczęło się dniem aktywności klasowych. O poranku, po wspólnej modlitwie rozpoczęły się intensywne przygotowania stoisk i sal, aby następnie przez kolejne godziny uczniowie mogli z zaangażowaniem uczestniczyć w różnych działaniach. Tak jak w ubiegłych latach również i w tym roku niczego nie zabrakło. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością. Można było dobrze zjeść, kupić różnego rodzaju prace wykonane przez uczniów naszych szkół, pograć lub obejrzeć film.  Podsumowanie akcji miało miejsce na  sali gimnastycznej o godz. 13.00. Odbyły się uczniowskie pokazy tańca oraz mannequin challange. W sobotę dobył się Festiwal Dobrej Piosenki, występy muzyczne uczniów i nauczycieli. W niedzielę można było zjeść naleśniki z naleśnikarni Sióstr Terezjanek. Dziękujemy wszystkim za obecność przez te 3 dni mikołajek oraz za hojność serc!

11-12-2018
Autor: Artur Błażejak
Świąteczna Paczka z IIIB po raz trzeci!

Już po raz trzeci z rzędu z inicjatywy Państwa Wojtkowskich, klasa III B gimnzazjum uczestniczyła w przygotowaniu Świątecznej Paczki dla potrzebujacych. Rodzice z naszej klasy bardzo chetnie zaangazowali sie w zakupienie potrzebnych rzeczy oraz przygotowanie prezentów. Młodzież zajeła się, jak co roku pakowaniem tychże podarków. Wtym roku rodzina w potrzebie to :

Pan Robert (53 lata), jego córka Pani Anna (24 lata) i syn Adrian (19 lat) oraz wnuczka Amelia (6 lat). Sześć lat temu w pożarze mieszkania stracili wszystko, a niedługo potem umarła żona Pana Roberta, matka Anny i Adriana. W tym roku Pan Robert przeszedł wylew, jest na rencie. Ojciec Amelki nie poczuwa się do odpowiedzialności za małą, odszedł z życia rodziny, może i lepiej, bo był agresywny.  Pani Anna pracuje, Adrian szuka pracy, ale musi zająć się wymagającym stałej pomocy ojcem, mieszkanie jest zadłużone, ale Anna spłaca regularnie pożyczkę. Potrzeba wszystkiego.
 

Bardzo dziękujemy za inicjatywę oraz tak sprawne i życzliwe zaangazowanie rodziców. Paczki z pewnością dostarczą dużo radości do obdarowanych, a może pozwolą z wiekszą nadzieją i spokojem przeżyć nadchodzace Święta Bożego Narodzenia. - czego i Państwu życzymy.

11-12-2018
Autor: Artur Błażejak
Zwycięstwo w Ruścu po raz drugi.

Tuż przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, w Ruścu został rozegrany turniej piłki ręcznej z tej właśnie okazji.  W Turnieju Niepodległościowym mogli brać udział  zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi .  Naszą szkołę reprezentowały:  drużyna dziewcząt i drużyna  chłopców z klas ósmych, wspieranie młodszymi koleżankami i kolegami. A w skład nich wchodzili:

Dominika Jurkowska, Weronika Siedlecka, Paula Jankowicz, Palua Nadjar, Jadwiga Dzudzewicz, Amelia Short

Iwo Bieniasz, Tymek Jaworski, Kornel Siwek, Gwiazda Franciszek, Franek Szulc, Tymek Majchrzak, Eryk Mikulski, Michał Świtkiewicz, Piotr Biczel, Hubert Stajniak, Marcel de Virion, Michał Szefler, Jonasz Sadkowski

Dziewczętom udało się zająć czwarte miejsce, natomiast chłopcy powalczyli trochę mocniej i zostali Mistrzami Turnieju Niepodległościowego. Dwa mecze wygrali  (19:11, 26:5), jeden zremisowali (15:15) i bilansem bramek po raz drugi z rzędu wygrali turniej w Ruścu. Ponadto statuetkę MVP (najbardziej wartościowego zawodnika ) turnieju zdobył Iwo Bieniasz, który pokazał że nie ma sytuacji bez wyjścia i że potrafi  dograć  piłkę, która przedrze się przez ręce trzech obrońców. Z punktu widzenia trenera zwycięskiej drużyny drugą taka statuetkę przyznałbym Tymkowi  Jaworskiemu, który w najważniejszym meczu turnieju, tak skutecznie „odciął” najgroźniejszego zawodnika przeciwników, że ten podczas spotkania dostał  piłkę dosłownie kilka razy, zdobywając tylko jedną bramkę. Podsumowując, był to dla naszych chłopców bardzo udany turniej, podczas którego niektórzy z nich wykazali niezmierne pokłady energii i odkryli się z zupełnie innej (mocniejszej )strony. Gratulujemy! 

04-12-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Film o naszej szkole

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Śpiewanki patriotyczne na Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – mija bowiem sto lat od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się spotkanie, na którym społeczność szkolna wspólnie śpiewała pieśni patriotyczne. Spotkanie miało miejsce w nowej auli, w godzinach wieczornych. Całe rodziny zebrały się na wspólne, niepodległościowe śpiewanie przy akompaniamencie altówki, akordeonu i keybordu. Dziękujemy wszystkim obecnym za radosne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W szkole św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Gimnazjum św. Hieronima obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się w piątek przed 11 listopada. Uczniowie i nauczyciele ubrani odświętnie oraz przyozdobieni w patriotyczne kotyliony dzień rozpoczęli modlitwą. W dlaszej części miały miejsce przedstawienia dla uczniów klas młodszych oraz następnie dla klas starszych naszych szkół. Odbyła się debata "Jaki powinien być nasz patriotyzm?".  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oddając hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę, uczniowie przygotowali symboliczne biało-czerwone kwiaty. Stanowią one zewnętrzną formę uczczenia pamięci walczących o wolność. O godzinie 11:11 społeczność szkolna w ramach świętowania rocznicy odśpiewała hymn narodowy włączając się tym samym w akcję "Rekord dla Niepodległej". Ten radosny dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

 

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Goście z Ukrainy

W październiku gościlismy grupę uczniów z Urkainy. Młodzież uczestniczyła w wybranych zajęciach szkolnych, takich jak lekcja języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, wf-u, informatyki oraz muzyki. Miała także okazję brać udział w zajęciach teatralnych i robotycznych. Uczniowie odwiedzili Muzeum Iwaszkiewiczów. Dodatkowe atrakcje i aktywności, które zostały przygotowane dla przybyłych z zagranicy uczniów to rozgrywki sportowe, fotobudka i prace plastyczne. Na koniec tygodnowego pobytu gości z Ukrainy odbyło się wspólne spotkanie społeczności szkolnej z grupą ukraińską. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać przejmujących świadectw i relacji z rejonów ogarniętych wojną. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować tym wszystkim, którzy podjęli w swoich domach gości z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

19-10-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal Pięknej Piosenki- zgłoszenia

 

Festiwal Pięknej Piosenki zbliża się wielkimi krokami!

To już  8.12.2018, o godz. 17.00 usłyszymy na naszej scenie najpiękniejsze

piosenki polskie i zagraniczne.

Naszemu festiwalowi jak zawsze przyświeca szczytny cel- zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących. Bliższe informacje o tym, kogo w tym roku otoczymy opieką, pojawią się wkrótce.

Zapisy wykonawców z wybraną piosenką i gotowym podkładem muzycznym przyjmuję tylko mailowo do 4.11.2018

Lista miejsc ograniczona

aleksandra_mazanek@hotmail.com

19-10-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal Pięknej Piosenki - Konkurs Plastyczny

Ogłaszamy konkurs na plakat w formacie A3, związany z tematyką

 "Festiwalu Pięknej Piosenki".

Wszystkie prace ozdobią salę teatralną podczas koncertu, a najciekawsze zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Podpisane prace należy składać do 30.11.2018 r.

do pokoju nauczycielskiego, będzie tam stało specjalne pudło.

16-10-2018
Autor: Kamil Urbański
Święto Szkoły Podstawowej - ślubowanie

Zapraszamy do obejrzenia galerii (link).

21-09-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Samorząd Szkolny- Kandydaci

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na Przewodniczącego/Przewodniczącą Samorządu Szkolnego.

Oto oni:

1. Amelia Kowalska- kl. 8a

2. Marcelina Cudna- kl. 8b

3. Oliwia Jackowicz- kl. III a gim.

4. Franciszek Woźniak- kl. III a gim.

W piątek 28.09 na 5 lekcji kandydaci przedstawią w sali teatralnej swoje programy wyborcze.

Zapraszamy klasy 4-6 o godz. 11.45-12.05, klasy 7-8 i III g. 12.10-12.30

WYBORY 3 PAŹDZIERNIKA

19-09-2018
Autor: Artur Błażejak
Puchar przechodni kolejny rok u nas

 Kolejna edycja turnieju z okazji Narodowego Dnia Sportu odbyła się w sobotę 15 września w Hali Sportowej Szkoły Samorządowej w Podkowie Leśnej. Cztery drużyny ze strony gospodarzy i cztery ze Szkoły św. Teresy walczyło o puchar przechodni, który po zeszłorocznej edycji, przez cały rok zdobił gablotę naszej szkoły.  Puchar powędruje do tej szkoły, której drużyny wygrają więcej meczy.  Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Jedną z nich były dziewczęta i chłopcy z klas 4-7, a drugą dziewczęta i chłopcy z klas 8 i III gim. Mecze zainaugurowali młodsi chłopcy, którzy wygrali swoją potyczkę 11: 9. Do drugiej rozgrywki wyszły młodsze dziewczęta, ulegając niestety drużynie szkoły samorządowej 4:10. Remisem więc zakończyła się rywalizacja młodszej kategorii. Starsi chłopcy po dość wyrównanym meczu wygrali z gospodarzami 8:7 i w rękach starszych dziewcząt leżało zwycięstwo naszej szkoły.   Reprezentantki św. Teresy dość pewnie wygrały ostatni mecz turnieju 5:1 i puchar przechodni z powrotem zawitał w gablocie naszej szkoły. 

11-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Heroldowie Ewangelii w naszej szkole

We wtorek, 11 września do naszej szkoły przybyli Heroldowie Ewangelii. Niosąc orędzie Matki Bożej Fatimskiej zachęcali nas do modlitwy różańcowej. Nasi goście opowiedzieli nam także o swoim stowarzyszeniu, wyjaśnili symbolikę noszonych habitów. Duchowość wspólnoty skupia się wokół Eucharystii,Ewangelii oraz kultu Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i wspólną modlitwę.

10-09-2018
Autor: Kamil Urbański
XXXI Pielgrzymka do Rokitna

Podkowiańska społeczność uczestniczyła w XXXI pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej. Tegoroczna pielgrzymka zbiega się z setną  rocznicę odzyskania niepodległości. W Rokitnie umieszczony jest cudowny obraz Matki Boskiej Rokitiańskiej Wspomożycielki Prymasów.

W niedzielę, 9  września o poranku pelgrzymi wyruszyli w droge, aby po przejściu 9 km dojść do Sanktuarium na uroczystą Mszę świętą na godzinę 11.30. W tegorocznej pielgrzymce uczniowie przygotowali klasowe sztandary. Pielgrzymka była pełna modlitwy, śpiewów oraz medytacji. Pośród pątników byli również pielgrzymi z naszych szkół: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tym wspólnym modlitewnym wydarzeniu. W tegorocznej pielgrzymce brało dział ponad 200 osób.

 

 

03-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczął się rok szkolny. Tegoroczna inauguracja była szczególną ze względu na oddanie do użytku nowego skrzydła szkoły. Jak co roku społeczność szkolna zgromadziła się  na uroczystych Mszach Świętych dla klas 0-6  Szkoły Podstawowej św. Teresy oraz dla klas 7 Szkoły Podstawowej św. Teresy i 3 klas Gimnazjum św. Hieronima.

U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, aby czas nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy był fascynującą przygodą!

01-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie formacyjne nauczycieli na rok szkolny 2018/2019

W sobotę,  1 września odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli Szkoły Podstawowej św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Gimnazjum św. Hieronima w Ośrodku dla Ociemniałych w Laskach. Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny. Pedagodzy uczestniczyli w Eucharystii celebrowanej przez ks. Jacka oraz konferencjach prowadzonych przez ks. Tomasza, w których kapłan przybliżył życie i przesłanie naszej patronki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

15-06-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

W piątek, 15 czerwca otrzymaliśmy wyniki egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w kwietniu 2018 r.

Klikając na poniższy link możemy zapoznać się z rezultatami naszych gimnazjalistów na tle miasta Podkowa Leśna, powiatu grodziskiego, województwa mazowieckiego i kraju.

Dokumenty

Biuletyn szkolny