Patron - św. Hieronim

Gdy mówimy: "święty Hieronim", przychodzą nam na myśl dwie sprawy, które dadzą się zamknąć w słowach: "Biblia" i "języki". Rozważania związane ze świętym Hieronimem jako patronem naszego gimnazjum kierują uwagę na te dwa zagadnienia. Jakie ma być gimnazjum imienia świętego Hieronima?

Gimnazjum takie jak wszystkie
Nasza szkoła niewiele różni się od innych gimnazjów w Polsce. Podobnie jak one jesteśmy zobowiązani do prowadzenia zajęć edukacyjnych według programów zawartych w ministerialnym dokumencie zwanym "Podstawą programową". To jednak tylko "podstawa". Chcielibyśmy wychodzić ponad ten obowiązek i realizując go budować określony, indywidualny kierunek wszelkich przedsięwzięć edukacyjnych i wychowawczych, podejmowanych przez całą społeczność naszego gimnazjum. Kierunek ten wyznaczył sam patron: święty Hieronim, Doktor Kościoła.

Biblia w gimnazjum
Pragniemy, aby Biblia stała się podręcznikiem życia dla całej szkolnej społeczności: nauczycieli, uczniów, rodziców. Święty Hieronim powtarzał, iż "nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa". Potrzebne jest więc najpierw zdobycie odpowiedniej wiedzy, potem zaś jej ciągłe pogłębianie, by słowa zawarte w Biblii stały się dla nas duchowym drogowskazem. Czytanie Pisma Świętego, poparte gruntowną wiedzą biblijną, powinno przynosić duchowe owoce.

Języki
Hieronim ze Strydonu jako człowiek wszechstronnie wykształcony był również ogromnie wrażliwy na piękno mowy i języka, którym posługiwał się na co dzień. Uczył się także języków obcych, poświęcając na naukę nawet godziny nocne. Oprócz łaciny znał również języki: hebrajski, grecki i aramejski. Idąc za przykładem naszego patrona pragniemy szczególną troską otoczyć ćwiczenie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Kładziemy też nacisk na naukę języków obcych. W naszym gimnazjum prowadzona jest zindywidualizowana nauka angielskiego - w zależności od poziomu zaawansowania uczniów - oraz nauka języka niemieckiego lub francuskiego (do wyboru) jako przedmiotu nadobowiązkowego.

Dokumenty

Biuletyn szkolny

Aktualności

18-12-2018
Autor: Mariusz Traczyk
Zimowisko Stołowe 2019

Już po raz 27 wyjeżdżamy na szkolne zimowisko do miejscowości Stołowe koło Bukowiny Tatarzańskiej w terminie  2 - 9 stycznia 2019. Jadą dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej włącznie.  Koszt wyjazdu to 1000 zł + koszt podróży  200 zł. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły do piątku, 14 grudnia 2018 wraz z wpłatą całości kosztów. W wyjątkowych wypadkach wpłatę można rozłożyć na raty.

  • Wyjazd w środę – 2 stycznia  2019 rano
  • Środek transportu pociąg
  • Powrót w środę, 9 stycznia późnym wieczorem
  • Bagaże oddajemy  w piątek, 28 grudnia w godzinach 18:00-19:30, przed szkołą
  • klasy 3-6 mają zajęcia narciarskie
  • klasy 7-8 i 3 gim. mają zajęcia na nartach lub na desce snowboardowej
  • sprzęt: narty, buty, kijki, kask oraz deskę będzie można wypożyczyć na cały czas pobytu na zimowisku u gospodarzy
  • Uczniowie nie wyjeżdżający na zimowisko zajęcia szkolne rozpoczynają w środę, 2 stycznia 2019 od g. 8. Będzie przygotowany dla nich tymczasowy plan lekcji.

karta zdrowia ucznia

ekwipunek

 

17-12-2018
Autor: Mariusz Traczyk
Przerwa w pływaniu

W związku z pracami konserwacyjnymi na pływalni Kapry w Pruszkowie, zakończyliśmy w tym roku zajęcia pływackie.

W najbliższy czwartek, 20 grudnia  NIE JEDZIEMY NA PŁYWALNIĘ.

Po feriach podamy termin wznowienia zajęć pływackich.

16-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Finał Festiwalu Pięknej Piosenki !!!

 

W sobotę 8.12.2018 mogliśmy uczestniczyć w pięknym festiwalowym wydarzeniu.

Dzisiaj ostatnia relacja z Festiwalu Pięknej Piosenki.

Film z wielkiego finału autorstwa pana Szybińskiego.

Na finałową piosenkę wybrałam utwór Anny Jantar, pt. „Najtrudniejszy pierwszy krok”, ale nie mogłam oprzeć się pokusie, by nie zaśpiewać jej po niemiecku.

Anna Jantar często występowała na koncertach w Niemczech wykonując swoje utwory po niemiecku. Mało kto wie, że Jantar, to jej pseudonim sceniczny a w rzeczywistości nazywała się Schmetterling – czyli motyl, podobno to najbrzydsze słowo po niemiecku. Ostatni refren zaśpiewaliśmy po polsku i wystrzeliliśmy w niebo symboliczne motyle. Poza niewątpliwym przeżyciem duchowym udało mi się przemycić w tym występie element edukacyjny: publiczność nauczyła się, że Schmetterling to motyl oraz poznała liczebniki od 1-5.

 

 

12-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Różana Naleśnikarnia- trzeci dzień akcji mikołajkowej

Trzeci dzień akcji charytatywnej, mającej na celu zebranie funduszy na windę dla podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego "Opoka"  prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Wasilkowie kolo Białegostoku, upłynął mam bardzo smacznie. Siostry miały początkowo obawy, że po dwóch dniach pełnych zaangażowania dzieci i dorosłych - w piątek klasowe aktywności mikołajkowe, stoiska z przepięknymi rzeczami i smakołykami, pokazy taneczne, w sobotę Festiwal Pięknej Piosenki, po prostu nie starczy nam siły i zapału na niedzielne odwiedzenie szkoły. Nic bardziej mylnego!  Zapach przepysznych naleśników przyciagnął tłumy chętnych po mszach w kościele. Mnóstwo osób zrezygnowało z niedzielnego obiadu na rzecz tych "magicznych" naleśników, robionych z miłością i niosących pomoc potrzebującym. Po posiłku była też okazja, by zakupić świąteczne prezenty przygotowne przez uczniów z klasy piątej. Dziękujemy za liczne przybycie!

 Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego dnia. Dowiemy się z niego  m.in jak wygląda codzienność w Wasilkowie, będziecie Państwo mogli się przekonać na co poszły Państwa dary. Wierzę, że dobro przekazane tym dzieciom wróci do nas w dwójnasób. Pomaganie jest fajne!!!

Film autorstwa Pana Tomasza Domańskiego

 

 

12-12-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal- działo się !!!

W sobotę 8.12.2018 odbył się "Festiwal Pięknej Piosenki" i rzeczywiście było

                                               PRZEPIĘKNIE!!!

Cudowne występy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Panie wystapiły z piosenką "Gdzie ci mężczyźni?"  a panowie z pewną nonszalancją odpowiedzieli na to pytanie piosenką "Już taki jestem zimny drań". W przerwie aukcja oraz poczęstunek przygotowany przez klasy siódme.

Piękna piosenka w darze potrzebującym miała magiczną moc- udało nam się zebrać naprawdę pokaźną sumę. Dziękujemy!!!

Było magicznie, wesoło, momentami wzruszająco. Dziekuję wszystkim wykonawcom oraz wspaniałej publiczności za liczne przybycie, żywiołowe reakcje oraz dobre serce. Możecie być Państwo dumni z siebie i ze swoich dzieci!

By powoli stopniować emocje dzisiaj link do piosenki panów nauczycieli- autorka Pani Sylwia Gołecka. Marzy mi się film z całego festiwalu...

https://photos.app.goo.gl/rd963XtdgRCQkAE37

Zdjęcie- Pan Krzysztof Choroszko

12-12-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Nauczycielki w wydaniu festiwalowym

Miłego oglądania!!!

11-12-2018
Autor: Kamil Urbański
Adwent

Za nami dwie niedziele adwentu. W tym szczególnym czasie przygotowujemy się do Bżego Narodzenia. W klasach naszych szkół odbyly się śniadania adwentowe. W poniedziałki, środy i piątki uczestniczymy w roratach.  Oczekując na narodziny Jezusa trwajmy w postanowieniach adwentowych.

11-12-2018
Autor: Kamil Urbański
Mikołajki - galeria

7 grudnia rozpoczęły się mikołajki „Święty Mikołaj dla Świętej Teresy”.  W tym roku zbieraliśmy pieniądze na windę dla ich podopiecznych Sióstr Terezjanek z Pogotowia Opiekuńczego. Jak co roku zaczęło się dniem aktywności klasowych. O poranku, po wspólnej modlitwie rozpoczęły się intensywne przygotowania stoisk i sal, aby następnie przez kolejne godziny uczniowie mogli z zaangażowaniem uczestniczyć w różnych działaniach. Tak jak w ubiegłych latach również i w tym roku niczego nie zabrakło. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością. Można było dobrze zjeść, kupić różnego rodzaju prace wykonane przez uczniów naszych szkół, pograć lub obejrzeć film.  Podsumowanie akcji miało miejsce na  sali gimnastycznej o godz. 13.00. Odbyły się uczniowskie pokazy tańca oraz mannequin challange. W sobotę dobył się Festiwal Dobrej Piosenki, występy muzyczne uczniów i nauczycieli. W niedzielę można było zjeść naleśniki z naleśnikarni Sióstr Terezjanek. Dziękujemy wszystkim za obecność przez te 3 dni mikołajek oraz za hojność serc!

11-12-2018
Autor: Artur Błażejak
Świąteczna Paczka z IIIB po raz trzeci!

Już po raz trzeci z rzędu z inicjatywy Państwa Wojtkowskich, klasa III B gimnzazjum uczestniczyła w przygotowaniu Świątecznej Paczki dla potrzebujacych. Rodzice z naszej klasy bardzo chetnie zaangazowali sie w zakupienie potrzebnych rzeczy oraz przygotowanie prezentów. Młodzież zajeła się, jak co roku pakowaniem tychże podarków. Wtym roku rodzina w potrzebie to :

Pan Robert (53 lata), jego córka Pani Anna (24 lata) i syn Adrian (19 lat) oraz wnuczka Amelia (6 lat). Sześć lat temu w pożarze mieszkania stracili wszystko, a niedługo potem umarła żona Pana Roberta, matka Anny i Adriana. W tym roku Pan Robert przeszedł wylew, jest na rencie. Ojciec Amelki nie poczuwa się do odpowiedzialności za małą, odszedł z życia rodziny, może i lepiej, bo był agresywny.  Pani Anna pracuje, Adrian szuka pracy, ale musi zająć się wymagającym stałej pomocy ojcem, mieszkanie jest zadłużone, ale Anna spłaca regularnie pożyczkę. Potrzeba wszystkiego.
 

Bardzo dziękujemy za inicjatywę oraz tak sprawne i życzliwe zaangazowanie rodziców. Paczki z pewnością dostarczą dużo radości do obdarowanych, a może pozwolą z wiekszą nadzieją i spokojem przeżyć nadchodzace Święta Bożego Narodzenia. - czego i Państwu życzymy.

11-12-2018
Autor: Artur Błażejak
Zwycięstwo w Ruścu po raz drugi.

Tuż przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, w Ruścu został rozegrany turniej piłki ręcznej z tej właśnie okazji.  W Turnieju Niepodległościowym mogli brać udział  zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi .  Naszą szkołę reprezentowały:  drużyna dziewcząt i drużyna  chłopców z klas ósmych, wspieranie młodszymi koleżankami i kolegami. A w skład nich wchodzili:

Dominika Jurkowska, Weronika Siedlecka, Paula Jankowicz, Palua Nadjar, Jadwiga Dzudzewicz, Amelia Short

Iwo Bieniasz, Tymek Jaworski, Kornel Siwek, Gwiazda Franciszek, Franek Szulc, Tymek Majchrzak, Eryk Mikulski, Michał Świtkiewicz, Piotr Biczel, Hubert Stajniak, Marcel de Virion, Michał Szefler, Jonasz Sadkowski

Dziewczętom udało się zająć czwarte miejsce, natomiast chłopcy powalczyli trochę mocniej i zostali Mistrzami Turnieju Niepodległościowego. Dwa mecze wygrali  (19:11, 26:5), jeden zremisowali (15:15) i bilansem bramek po raz drugi z rzędu wygrali turniej w Ruścu. Ponadto statuetkę MVP (najbardziej wartościowego zawodnika ) turnieju zdobył Iwo Bieniasz, który pokazał że nie ma sytuacji bez wyjścia i że potrafi  dograć  piłkę, która przedrze się przez ręce trzech obrońców. Z punktu widzenia trenera zwycięskiej drużyny drugą taka statuetkę przyznałbym Tymkowi  Jaworskiemu, który w najważniejszym meczu turnieju, tak skutecznie „odciął” najgroźniejszego zawodnika przeciwników, że ten podczas spotkania dostał  piłkę dosłownie kilka razy, zdobywając tylko jedną bramkę. Podsumowując, był to dla naszych chłopców bardzo udany turniej, podczas którego niektórzy z nich wykazali niezmierne pokłady energii i odkryli się z zupełnie innej (mocniejszej )strony. Gratulujemy! 

04-12-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Film o naszej szkole

24-11-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
FESTIWAL PIĘKNEJ PIOSENKI 8.12.2018

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Pięknej Piosenki, który odbędzie się

8.12.2018 w sali teatralnej:

CZĘŚĆ 1- godz. 16.00-17.15

CZĘŚĆ 2- godz. 18.00-19.15

W przerwie festiwalu odbędzie się aukcja charytatywna

Głodni i spragnieni będą mogli posilić się przepysznymi daniami autorstwa

klasy 7a i b.

Do zobaczenia!!!

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Śpiewanki patriotyczne na Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – mija bowiem sto lat od chwili odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się spotkanie, na którym społeczność szkolna wspólnie śpiewała pieśni patriotyczne. Spotkanie miało miejsce w nowej auli, w godzinach wieczornych. Całe rodziny zebrały się na wspólne, niepodległościowe śpiewanie przy akompaniamencie altówki, akordeonu i keybordu. Dziękujemy wszystkim obecnym za radosne świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W szkole św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Gimnazjum św. Hieronima obchody Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się w piątek przed 11 listopada. Uczniowie i nauczyciele ubrani odświętnie oraz przyozdobieni w patriotyczne kotyliony dzień rozpoczęli modlitwą. W dlaszej części miały miejsce przedstawienia dla uczniów klas młodszych oraz następnie dla klas starszych naszych szkół. Odbyła się debata "Jaki powinien być nasz patriotyzm?".  Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oddając hołd wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę, uczniowie przygotowali symboliczne biało-czerwone kwiaty. Stanowią one zewnętrzną formę uczczenia pamięci walczących o wolność. O godzinie 11:11 społeczność szkolna w ramach świętowania rocznicy odśpiewała hymn narodowy włączając się tym samym w akcję "Rekord dla Niepodległej". Ten radosny dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

 

16-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Goście z Ukrainy

W październiku gościlismy grupę uczniów z Urkainy. Młodzież uczestniczyła w wybranych zajęciach szkolnych, takich jak lekcja języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, wf-u, informatyki oraz muzyki. Miała także okazję brać udział w zajęciach teatralnych i robotycznych. Uczniowie odwiedzili Muzeum Iwaszkiewiczów. Dodatkowe atrakcje i aktywności, które zostały przygotowane dla przybyłych z zagranicy uczniów to rozgrywki sportowe, fotobudka i prace plastyczne. Na koniec tygodnowego pobytu gości z Ukrainy odbyło się wspólne spotkanie społeczności szkolnej z grupą ukraińską. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać przejmujących świadectw i relacji z rejonów ogarniętych wojną. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować tym wszystkim, którzy podjęli w swoich domach gości z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

19-10-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal Pięknej Piosenki- zgłoszenia

 

Festiwal Pięknej Piosenki zbliża się wielkimi krokami!

To już  8.12.2018, o godz. 17.00 usłyszymy na naszej scenie najpiękniejsze

piosenki polskie i zagraniczne.

Naszemu festiwalowi jak zawsze przyświeca szczytny cel- zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących. Bliższe informacje o tym, kogo w tym roku otoczymy opieką, pojawią się wkrótce.

Zapisy wykonawców z wybraną piosenką i gotowym podkładem muzycznym przyjmuję tylko mailowo do 4.11.2018

Lista miejsc ograniczona

aleksandra_mazanek@hotmail.com

19-10-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Festiwal Pięknej Piosenki - Konkurs Plastyczny

Ogłaszamy konkurs na plakat w formacie A3, związany z tematyką

 "Festiwalu Pięknej Piosenki".

Wszystkie prace ozdobią salę teatralną podczas koncertu, a najciekawsze zostaną nagrodzone drobnymi upominkami. Podpisane prace należy składać do 30.11.2018 r.

do pokoju nauczycielskiego, będzie tam stało specjalne pudło.

16-10-2018
Autor: Kamil Urbański
Święto Szkoły Podstawowej - ślubowanie

Zapraszamy do obejrzenia galerii (link).

21-09-2018
Autor: Aleksandra Mazanek
Samorząd Szkolny- Kandydaci

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na Przewodniczącego/Przewodniczącą Samorządu Szkolnego.

Oto oni:

1. Amelia Kowalska- kl. 8a

2. Marcelina Cudna- kl. 8b

3. Oliwia Jackowicz- kl. III a gim.

4. Franciszek Woźniak- kl. III a gim.

W piątek 28.09 na 5 lekcji kandydaci przedstawią w sali teatralnej swoje programy wyborcze.

Zapraszamy klasy 4-6 o godz. 11.45-12.05, klasy 7-8 i III g. 12.10-12.30

WYBORY 3 PAŹDZIERNIKA

19-09-2018
Autor: Artur Błażejak
Puchar przechodni kolejny rok u nas

 Kolejna edycja turnieju z okazji Narodowego Dnia Sportu odbyła się w sobotę 15 września w Hali Sportowej Szkoły Samorządowej w Podkowie Leśnej. Cztery drużyny ze strony gospodarzy i cztery ze Szkoły św. Teresy walczyło o puchar przechodni, który po zeszłorocznej edycji, przez cały rok zdobił gablotę naszej szkoły.  Puchar powędruje do tej szkoły, której drużyny wygrają więcej meczy.  Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Jedną z nich były dziewczęta i chłopcy z klas 4-7, a drugą dziewczęta i chłopcy z klas 8 i III gim. Mecze zainaugurowali młodsi chłopcy, którzy wygrali swoją potyczkę 11: 9. Do drugiej rozgrywki wyszły młodsze dziewczęta, ulegając niestety drużynie szkoły samorządowej 4:10. Remisem więc zakończyła się rywalizacja młodszej kategorii. Starsi chłopcy po dość wyrównanym meczu wygrali z gospodarzami 8:7 i w rękach starszych dziewcząt leżało zwycięstwo naszej szkoły.   Reprezentantki św. Teresy dość pewnie wygrały ostatni mecz turnieju 5:1 i puchar przechodni z powrotem zawitał w gablocie naszej szkoły. 

11-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Heroldowie Ewangelii w naszej szkole

We wtorek, 11 września do naszej szkoły przybyli Heroldowie Ewangelii. Niosąc orędzie Matki Bożej Fatimskiej zachęcali nas do modlitwy różańcowej. Nasi goście opowiedzieli nam także o swoim stowarzyszeniu, wyjaśnili symbolikę noszonych habitów. Duchowość wspólnoty skupia się wokół Eucharystii,Ewangelii oraz kultu Matki Bożej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i wspólną modlitwę.

10-09-2018
Autor: Kamil Urbański
XXXI Pielgrzymka do Rokitna

Podkowiańska społeczność uczestniczyła w XXXI pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej. Tegoroczna pielgrzymka zbiega się z setną  rocznicę odzyskania niepodległości. W Rokitnie umieszczony jest cudowny obraz Matki Boskiej Rokitiańskiej Wspomożycielki Prymasów.

W niedzielę, 9  września o poranku pelgrzymi wyruszyli w droge, aby po przejściu 9 km dojść do Sanktuarium na uroczystą Mszę świętą na godzinę 11.30. W tegorocznej pielgrzymce uczniowie przygotowali klasowe sztandary. Pielgrzymka była pełna modlitwy, śpiewów oraz medytacji. Pośród pątników byli również pielgrzymi z naszych szkół: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tym wspólnym modlitewnym wydarzeniu. W tegorocznej pielgrzymce brało dział ponad 200 osób.

 

 

03-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczął się rok szkolny. Tegoroczna inauguracja była szczególną ze względu na oddanie do użytku nowego skrzydła szkoły. Jak co roku społeczność szkolna zgromadziła się  na uroczystych Mszach Świętych dla klas 0-6  Szkoły Podstawowej św. Teresy oraz dla klas 7 Szkoły Podstawowej św. Teresy i 3 klas Gimnazjum św. Hieronima.

U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, aby czas nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy był fascynującą przygodą!

01-09-2018
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie formacyjne nauczycieli na rok szkolny 2018/2019

W sobotę,  1 września odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli Szkoły Podstawowej św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Gimnazjum św. Hieronima w Ośrodku dla Ociemniałych w Laskach. Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny. Pedagodzy uczestniczyli w Eucharystii celebrowanej przez ks. Jacka oraz konferencjach prowadzonych przez ks. Tomasza, w których kapłan przybliżył życie i przesłanie naszej patronki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

26-06-2018
Autor: Marzena Prądzyńska
Egzamin gimnazjalny 2018 - Podkowa Leśna najlepsza w Polsce!

Burmistrz Podkowy Leśnej, pan Artur Tusiński opublikował zestawienie wyników egzaminu gimnazjalnego.

ŚREDNIA WYNIKÓW W GMINIE PODKOWA LEŚNA JEST NAJWYŻSZA W POLSCE!

Poniżej link do artykułu, w którym znajdą Państwo porównanie osiągnięć podkowiańskich szkół oraz wyniki na tle województwa i kraju:

http://arturtusinski-podkowa.pl/edukacja-gimnazjalna-na-najwyzszym-poziomie/

 

15-06-2018
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018

W piątek, 15 czerwca otrzymaliśmy wyniki egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w kwietniu 2018 r.

Klikając na poniższy link możemy zapoznać się z rezultatami naszych gimnazjalistów na tle miasta Podkowa Leśna, powiatu grodziskiego, województwa mazowieckiego i kraju.

Dokumenty

Biuletyn szkolny