Patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Patronka - opiekunka uczniów

Jeśli zgłębimy życiorys świętej Teresy, możemy spostrzec, iż nie miała ona łatwego dzieciństwa. Rozpieszczana przez siostry, jako najmłodsza z rodzeństwa i hołubiona przez ukochanego ojca, była nadwrażliwa, zdarzało się, że płakała niemal bez powodu. Wszelkie niepowodzenia i upokorzenia przeżywała dość boleśnie. Ucząc się na pensji u sióstr benedyktynek doświadczała niezrozumienia ze strony nauczycieli. Doznawała przykrości i złośliwości także od koleżanek. Swoje szkolne lata Teresa tak opisuje:
"Często słyszałam, że czas spędzony w szkole jest najlepszym i najprzyjemniejszym okresem w życiu. Niestety, w moim przypadku tak nie było; pięć lat, które w niej spędziłam, to lata najsmutniejsze w moim życiu (...)"
Święta Teresa przeżywała trudności w latach szkolnych, dlatego może zrozumieć różne, dzisiejsze problemy uczniów.
Jej późniejsze życie zakonne także nie było łatwe. Plan dnia przewidywał wiele obowiązków, m. in.: bardzo wczesne wstawanie, skromne posiłki, zachowanie milczenia w pewnych porach dnia, posłuszeństwo. Dobrowolne poddanie się przez Teresę tym doświadczeniom i dyscyplinie sprawia, że opieka świętej staje się wielką pomocą dla uczniów, również poddanych wymaganiom szkolnym.

Patronka - opiekunka nauczycieli

Jako mistrzyni nowicjatu w zakonie karmelitanek święta Teresa jest bliska powołaniu nauczyciela. Jedna z rzeźb nieopodal bazyliki w Lisieux została wręcz nazwana "ŚWIĘTA TERESA NAUCZYCIELKA".
W swoich pismach pracę nauczyciela Mała Teresa przyrównuje do pracy ogrodnika:
"Pan Bóg nie potrzebuje nikogo do wykonywania swego dzieła, ale tak jak pomaga wytrawnemu ogrodnikowi wyhodować rzadkie i delikatne rośliny, dając mu do tego potrzebną wiedzę, sobie zaś zastrzegając dawanie im wzrostu, tak samo i Jezus chce, aby mu pomagano."
Cytat ten zamieściliśmy w uroczystej uchwale podpisanej przez Radę Szkoły, Radę Pedagogiczną i uczniów.

Patronka mieszkająca w Podkowie Leśnej

W Podkowie Leśnej usytuowany jest Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W kaplicy zgromadzenia znajdują się relikwie świętej. Dzięki temu zaznacza się również jej fizyczna obecność.

Dokumenty

Zgłoszenie wypadku: 502-308-308
Zgłoszenia on-line: www.warta.pl

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).

Aktualności

28-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Rodzinny quiz o św. Janie Pawle II cz. 3

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązania 3. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Osoba, która  uzyska najwyższy wynik z każdej części, otrzyma nagrodę książkową. Rodziców prosimy o wsparcie, szczególnie w przypadkach gdy odpowiedź będzie wymagała sprawdzenia informacji w terenie.

Część 3 quizu składa się z 19 zadań.. Pamiętaj, że masz dużo czasu i możesz korzystać z różnych źródeł.  Jeśli nie wiesz, jakiej odpowiedzi udzielić przy danym zadaniu, możesz śmiało przejść do następnego. Póki nie naciśniesz przycisku "wyślij",  możesz też wracać i poprawiać poprzednie odpowiedzi. Klikając na poniższy link możesz rozpocząć rozwiązywanie quizu.

Na przesłanie rozwiązania czekamy do poniedziałku (1 czerwca) do g. 20. Liczy się moment przesłania testu. Wynik sprawdzonego testu prześlemy do wtorku, 2 czerwca do g. 15.

Podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu quizu. Część 4. będzie dostępna od czwartku, 4 czerwca. Zachęcamy do wytrwałości w rozwiązywaniu papieskich zadań.

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: lamiglowki2020@gmail.com

26-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki 2. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II

Minął termin przekazywania rozwiązań 2. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali maksymalny wynik (24 punkty) z tego testu.  Wszyscy ci uczniowie otrzymają nagrody, które przygotujemy na początku czerwca. Gratulujemy! W tej części testu wzięło udział 57 rodzin.

Przesunęliśmy na piątek, 28 maja opublikowanie 3. część Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Termin wysłania odpowiedzi będzie do poniedziałku, 1 czerwca do g. 20.

25-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki 1. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II (poprawione)

Minął termin przekazywania rozwiązań 1. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali maksymalny wynik (18 punktów) z tego testu.  Wszyscy ci uczniowie otrzymają nagrody, które przygotujemy na początku czerwca. Gratulujemy! W tej części testu wzięło udział 55 uczniów.

W piątek, 22 maja udostępnimy 2. część Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Termin wysłania odpowiedzi będzie do poniedziałku, 25 maja do g. 20.

25-05-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Rodzinny konkurs na grę planszową

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła ll zaprosiliśmy Was do rodzinnego konkursu stworzenia gry planszowej, która miała w ciekawy sposób przybliżyć niezwykłe życie naszego wielkiego rodaka.

Wszystkim rodzinom dziękujemy za udział. Gry były bardzo różnorodne.

W sposób szczególny chcemy nagrodzić następujących uczestników:

1. Zofia (8a) i Aniela (6a) Łada z rodziną
Zuzanna (0) i Zofia (2a) Woźniak z rodziną

2. Stanisław (6b), Antoni (2a), Franciszek (1a) Głuszko z rodziną
Ivo Kulik (5a) z rodziną

3. Michał (8a), Tomasz (5a), Anna (2a) Szefler z rodziną
Antoni Dutkiewicz (5b) z rodziną
Kornel (8b) i Dominik (2a) Siwek z rodziną

Wyróżnienia otrzymali:

Antonia Głogowska (5a) z rodziną
Antoni Łaskarzewski (1a) z rodziną
Julia Karolkiewicz (5a) z rodziną
Klara Powierża (6a) z rodziną
Katarzyna Blancard (3a) z rodziną
Oliwier (8a) i Julia (7a) Mazurczak z rodziną
Karol Staszewski (5b) z rodziną
Susanna Neumann (5a) z rodziną

Gratulujemy!

24-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Rodzinny quiz o św. Janie Pawle II cz. 2 - już jest

18 maja 2020 r. minęło 100 lat od urodzin Karola Wojtyły. W związku z tą rocznicą przygotowaliśmy Rodzinny quiz o św. Janie Pawle II. Będzie to test składający się z 3 części.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązania 2. części. Osoba, która  uzyska najwyższy wynik z każdej części, otrzyma nagrodę książkową. Rodziców prosimy o wsparcie, szczególnie w przypadkach gdy odpowiedź będzie wymagała sprawdzenia informacji w terenie.


Część 2 quizu składa się z 24 zadań.. Pamiętaj, że masz dużo czasu i możesz korzystać z różnych źródeł.  Jeśli nie wiesz, jakiej odpowiedzi udzielić przy danym zadaniu, możesz śmiało przejść do następnego. Póki nie naciśniesz przycisku "wyślij",  możesz też wracać i poprawiać poprzednie odpowiedzi. Klikając na poniższy link możesz rozpocząć rozwiązywanie quizu.

Na przesłanie rozwiązania czekamy do poniedziałku (25 maja) do g. 20. Liczy się moment przesłania testu. Wynik sprawdzonego testu prześlemy do wtorku, 26 maja do g. 15.

Cz. 3 quizu będzie dostępna w środę, (27 maja) od g. 9.

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: lamiglowki2020@gmail.pl

22-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki 1. części Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II - poprawka

W związku z uwagami dotyczącymi cz. 1 Rodzinnegi quizu o Janie Pawle II i pytania - na jakiej pzycji grał Karol Wojtyła? wyjaśniamy:

 • po przedstawieniu nam żródłowych infomacji o pozycjach na jakich grał w piłkę nożną Karol Wojtyła uznajemy obie odpowiedzi tzn. na pozycji bramkarza i obrońcy za prawidłowe.
 • poprawioną punktację i listę najlepszych wyników zamieścimy w sobotę, 23 maja.
 • dziękujemy za wnikliwą analizę pytań i odpowiedzi.

Grzegorz Dąbrowski

22-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Szkolny Konkurs Literacko - Plastyczny "Ilustracja do Wiersza"

SZKOLNY KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY
ILUSTRACJA DO WIERSZA
Zapraszam do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym. Zadanie
polega na stworzeniu ilustracji do wiersza; w poszczególnych kategoriach
wiekowych są to następujący autorzy:
Kl. 0-1 – Jan Brzechwa , wybrany wiersz
Kl. 2-3 – Julian Tuwim, wybrany wiersz
Kl. 4-6 – ks. Jan Twardowski, wybrany wiersz
Kl. 7-8 – Adam Mickiewicz, wybrana ballada.

FORMAT – A3
TECHNIKA – DOWOLNA, POŁĄCZENIE RÓŻNYCH TECHNIK
TERMIN – 31 MAJA 2020
Zdjęcie pracy proszę wysłać na mój adres iwona.krawczyk@szkola2.pl
W treści maila trzeba napisać tytuł wiersza, jaki został zilustrowany. Proszę
również o krótki opis technik i materiałów, jakie zostały użyte oraz – oczywiście
– o podanie imienia, nazwiska i klasy.
Prace, które zostały dostarczone osobiście przed zamknięciem szkoły, zostaną
również uwzględnione w konkursie.
Czekam na Wasze prace!
Iwona Krawczyk

19-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Rodzinny quiz o św. Janie Pawle II cz. 1

18 maja 2020 r. minęło 100 lat od urodzin Karola Wojtyły. W związku z tą rocznicą przygotowaliśmy Rodzinny quiz o św. Janie Pawle II. Będzie to test składający się z 3 części. Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązania 1. części. Osoba, która  uzyska najwyższy wynik z każdej części, otrzyma nagrodę książkową. Rodziców prosimy o wsparcie, szczególnie w przypadkach gdy odpowiedź będzie wymagała sprawdzenia informacji w terenie.


Część 1 quizu składa się z 18 zadań,  podzielonych na 2 sekcje. Pamiętaj, że masz dużo czasu i możesz korzystać z różnych źródeł.  Jeśli nie wiesz, jakiej odpowiedzi udzielić przy danym zadaniu, możesz śmiało przejść do następnego. Póki nie naciśniesz przycisku "wyślij",  możesz też wracać i poprawiać poprzednie odpowiedzi. Klikając na poniższy link możesz rozpocząć rozwiązywanie quizu.

Na przesłanie rozwiązania czekamy do środy (20 maja) do g. 20. Liczy się moment przesłania testu.

Cz. 2 quizu będzie dostępna w czwartek, (21 maja) od g. 9.

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: lamiglowki2020@gmail.pl 

18-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Uroczysta modlitwa klas z Janem Pawłem II

Dzień 18 maja 2020 to 100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka - Jana Pawła II.

Z tej okazji w poniedziałek o poranku uroczyście modliliśmy się w klasach. Spotkaniania modlitwene w poszczególnych klasach rozpoczęły się przywitaniem Pani Dyrektor, następnie Pan Grzegorz Dąbrowski powiedział słowo o JP2, wspominając między innymi udział w pielgrzymce papieskiej do Polski w 1979 r. Litanię do Jana Pawła II poprowadził Ks. Jacek Maliszewski oraz wychowawcy. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli prezentrację z życia papieża oraz filmik z migawkami z pontyfikatu Jana Pawła II. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę!

Św. Janie Pawle II módl się za nami...

18-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Zdjęcie z Janem Pawłem II

Nauczyciele z Papieżem Janem Pawłem II.

 

18-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki czwartego tygodnia łamigłówek

Minął czwart tydzień łamigłówek. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy w czwartym tygodniu, po dwóch seriach zadań zdobyli najwięcej punktów.  Zwyciężył uczeń  z kl. 3a Łukasz Banasiewicz. Gratulujemy, nagroda książkowa czeka w sekretariacie szkoły.


W rozpoczynającym się tygodniu przystępujemy do nowego Rodzinnego quizu o św. Janie Pawle II. Część pierwsza we wtorek, 19 maja od g. 8.

18-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Barka w hołdzie Janowi Pawłowi II w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Barka w hołdzie Wielkiemu Polakowi.

Kochamy Cię Janie Pawle II

 

(link do filmu na fb)

 

15-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Łamigłówki cz. 9 z 15 maja 2020 r.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek. Tym quizem kończymy czwarty tydzień łamigłówek.  Dzisiejszy zestaw, wysłany  w piątek (15 maja), jest drugimw tym tygodniu. Osoba, która w tej edycji uzyska najwyższy wynik (sumaryczny za dwa zestawy), otrzyma nagrodę książkową.

Na przesłanie rozwiązania czekamy do niedzieli (17 maja) do g. 20. Liczy się moment przesłania testu.


Ponieważ niektóre zadania są otwarte i wymagają oceny sprawdzającego, po zakończeniu quizu nie otrzymasz wyniku.  Wynik końcowy zostanie przesłany na Twój adres mailowy najpóźniej w poniedziałęk 18 maja do g. 15.

Łamigłówki kierujemy do klas 4 - 8, ale jeśli ktoś z młodszych uczniów będzie chciał wziąć udział, zapraszamy.

12-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Łamigłówki cz. 8 z 12 maja 2020 r.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek. Tym quizem rozpoczynamy czwarty tydzień łamigłówek.  Dzisiejszy zestaw, wysłany  we wtorek (12 maja), jest pierwszymi  w tym tygodniu. Osoba, która w tej edycji uzyska najwyższy wynik (sumaryczny za dwa zestawy), otrzyma nagrodę książkową.

Na przesłanie rozwiązania czekamy do czwartku (14 maja) do g. 20. Liczy się moment przesłania testu.


Ponieważ niektóre zadania są otwarte i wymagają oceny sprawdzającego, po zakończeniu quizu nie otrzymasz wyniku.  Wynik końcowy zostanie przesłany na Twój adres mailowy najpóźniej w piątek, 15 maja do g. 15.

Łamigłówki kierujemy do klas 4 - 8, ale jeśli ktoś z młodszych uczniów będzie chciał wziąć udział, zapraszamy.

11-05-2020
Autor: Mariusz Traczyk
Wyniki konkursu biblijnego >Wielki Post z Pismem Świętym< 2020

KONKURS BIBLIJNY  WIELKI POST Z PISMEM ŚWIĘTYM   2020

wyniki klas 1-3

 

Klasa

 

imię i nazwisko

 

z. 1

z. 2

 z. 3

z. 4

z. 5

wynik

końcowy

miejsce

1a

Tadeusz Jęda

10

10

10

10

10

50

1m

1a

Wojciech Tomaszewski

10

10

10

10

10

50

1m

1b

Franciszek Jądrzyk

10

10

10

10

10

50

1m

1b

Alicja Kowalczyk

10

10

10

10

10

50

1m

1b

Antoni Kulpiński

10

10

10

10

10

50

1m

1b

Marcellus Stępniewski

10

10

10

10

10

50

1m

1b

Alicja Wołoszyn

10

10

10

10

10

50

1m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2a

Dominik Siwek

10

10

10

10

10

50

1m

2a

Maria Stępień

10

10

10

10

10

50

1m

2a

Klara Szabłowska

10

10

10

10

10

50

1m

2a

Anna Szefler

10

10

10

10

10

50

1m

2a

Antoni Tałasiewicz

10

10

10

10

10

50

1m

2b

Ewa Jarema

10

10

10

10

10

50

1m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3a

Katarzyna Blancard

10

10

10

10

10

50

1m

3a

Michał Radoszewski – Zakościelny

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Natalia Błażejak

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Oliwia Dwornik

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Karol Góral

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Piotr Jankowicz

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Tomasz Jęda

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Zofia Śliwkiewicz

10

10

10

10

10

50

1m

3b

Maciej Zwierzchoń

10

10

10

10

10

50

1m

 

 

 

KONKURS BIBLIJNY  WIELKI POST Z PISMEM ŚWIĘTYM  2020

wyniki klas 4-5  oraz  klas 6

 

 klasa

 

imię i nazwisko

 

 z. 1

z. 2

z. 3

z. 4

z. 5

wynik

końcowy

miejsce

4

Julia Blejwas 

5

10

9

10

9,5

43,5

 

4

Gwidon Chabasiewicz 

4,5

10

5

9

9

37,5

 

4

Michał Harczuk 

10

10

8,5

9

7,5

45,0

2m

4

Ryszard Jądrzyk 

8,5

10

6,5

9

10

44,0

3m

4

Laura Kalicka 

6

10

9

8,5

10

43,5

 

4

Maria Swat 

9

10

7,5

8

8,5

43,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Franciszek Kulpiński 

7

10

7

9

9,5

42,5

 

5

Susanna Neumann 

8,5

10

8,5

8,5

9,5

45,0

2m

5

Szymon Stański 

9

9

9

10

9

46,0

1m

5

Tomasz Szefler 

7,5

10

7

9

10

43,5

 

                 
                 

klasa 

 imię i nazwisko

 z. 1

z. 2 

z. 3 

z. 4 

z. 5 

wynik

końcowy

 miejsce

6

Klara Powierża 

10

10

10

9,5

8

47,5

1m

6

Jarosław Żakowicz 

9,5

9,5

10

8,5

9

46,5

2m

 

 

 

 

 

 

11-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki trzeciego tygodnia łamigłówek

Trzeci tydzień łamigłówek za nami. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy w trzecim tygodniu po dwóch seriach zadań zdobyli najwięcej punktów.  Zwyciężyła uczennica  z kl. 6b Magdalena Jaworska. Gratulujemy, nagroda książkowa czeka w sekretariacie szkoły. 

Zachęcamy do rozwiązywania przygotowanych zadań w czwartym tygodniu. Punkty liczymy od nowa w każdym tygodniu, więc na początku szanse są wyrównane. Pierwsza seria - Łamigłówki cz. 8 z 12 maja 2020 r. będzie dostępna we wtorek, 12 maja od g. 15. Na rozwiązania czekamy do czwartku (14 maja) do g. 20.

07-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Czytanie na ekranie

Od 15 kwietnia codziennie odbywają się zajęcia, podczas których dzieciom czytane są na głos książki.
Chętni uczniowie zapoznali się już z „Wielką księgą detektywa Pozytywki” (cztery tomy opowiadań
Grzegorza Kasdepke), zaznajomili się z „Potworakiem i innymi ko(s)micznymi opowieściami” tego
samego autora. Rozpoczynamy czytanie książki Barbary Gawryluk „Kaktus, przygody wiernego psa”.
W kolejce czekają inne opowieści.

Zapraszam serdecznie do słuchania od poniedziałku do czwartku o godz. 15.10, a w piątki – 14.20.
Czytanie odbywa się w ramach zajęć świetlicowych.

Iwona Krawczyk

07-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Łamigłówki cz. 7 z 7 maja 2020 r.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek. Tym quizem kończymy trzeci tydzień łamigłówek. Dzisiejszy zestaw, wysłany  w czwartek (7 maja), jest drugim i ostatnim w tym tygodniu. Na przesłanie rozwiązania czekamy do soboty (9 maja) do g. 20. Możesz tylko jeden raz wypełnić test. Osoba, która w tej edycji uzyska najwyższy wynik (sumaryczny za dwa zestawy), otrzyma nagrodę książkową.

Po wykonaniu testu  naciśnij przycisk "wyślij". Możesz tylko jeden raz wypełnić test.  Ponieważ niektóre zadania są otwarte i wymagają oceny sprawdzającego, po zakończeniu quizu nie otrzymasz wyniku.  Wynik końcowy zostanie przesłany na Twój adres mailowy najpóźniej w poniedziałek, 11 maja do g. 15.

Łamigłówki kierujemy do klas 4 - 8, ale jeśli ktoś z młodszych uczniów będzie chciał wziąć udział, zapraszamy.

05-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki drugiego tygodnia łamigłówek

Zakończyliśmy drugi tydzień łamigłówek. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy po dwóch seriach zadań zdobyli najwięcej punktów. Dla zwycięzczyni Zuzanny Banasiewicz  z kl. 7a przygotujemy nagrodę książkową.

Zachęcamy do rozwiązywania przygotowanych zadań w tym tygodniu. Punkty liczymy od nowa w każdym tygodniu, więc na początku szanse są wyrównane. Pierwsza seria - Łamigłówki cz. 6 z 5 maja 2020 r. jest już dostępna. Na rozwiązania czekamy do czwartku (7 maja) do g. 20.

05-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Łamigłówki cz. 6 z 5 maja 2020 r.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek. Tym quizem rozpoczynamy trzeci tydzień łamigłówek. Dzisiejszy zestaw, wysłany  we wtorek (5 maja), jest pierwszym w tym tygodniu. Na przesłanie rozwiązania czekamy do środy (6 maja) do g. 20. Możesz tylko jeden raz wypełnić test. Osoba, która w tej edycji uzyska najwyższy wynik (sumaryczny za dwa zestawy), otrzyma nagrodę książkową.

Po wykonaniu testu  naciśnij przycisk "wyślij". Możesz tylko jeden raz wypełnić test.  Ponieważ niektóre zadania są otwarte i wymagają oceny sprawdzającego, po zakończeniu quizu nie otrzymasz wyniku.  Wynik końcowy zostanie przesłany na Twój adres mailowy najpóźniej w czwartek, 7 maja do g. 15.

Łamigłówki kierujemy do klas 4 - 8, ale jeśli ktoś z młodszych uczniów będzie chciał wziąć udział, zapraszamy.

03-05-2020
Autor: Kamil Urbański
Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny w Rodzinach

Maj jest miesiącem poświęconym naszej Matce — Matce Bożej.
W tym czasie cały Kościół modli się i wychwala Maryję w litanii loretańskiej, prosząc o wstawiennictwo u Boga.
Wierząc, że Boża Rodzicielka najlepiej zaradzi naszym potrzebom, módlmy się w naszych rodzinach, każdego dnia zwracając się do Maryi.

Kyrie eleison. Christe eleison. Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,

Święta Maryjo, - módl się za nami.
Święta Boża Rodzicielko,
Święta Panno nad pannami,
Matko Chrystusowa,
Matko Kościoła,
Matko łaski Bożej,
Matko miłosierdzia,
Matko nieskalana,
Matko najczystsza,
Matko dziewicza,
Matko nienaruszona,
Matko najmilsza,
Matko przedziwna,
Matko dobrej rady,
Matko Stworzyciela,
Matko Zbawiciela,
Panno roztropna,
Panno czcigodna,
Panno wsławiona,
Panno można,
Panno łaskawa,
Panno wierna,
Zwierciadło sprawiedliwości,
Stolico mądrości,
Przyczyno naszej radości,
Przybytku Ducha Świętego,
Przybytku chwalebny,
Przybytku sławny pobożności,
Różo duchowna,
Wieżo Dawidowa,
Wieżo z kości słoniowej,
Domie złoty,
Arko przymierza,
Bramo niebieska,
Gwiazdo zaranna,
Uzdrowienie chorych,
Ucieczko grzesznych,
Pocieszycielko strapionych,
Wspomożenie wiernych,
Królowo Aniołów,
Królowo Patriarchów,
Królowo Proroków,
Królowo Apostołów,
Królowo Męczenników,
Królowo Wyznawców,
Królowo Dziewic,
Królowo Wszystkich Świętych,
Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta,
Królowo Wniebowzięta,
Królowo Różańca świętego,
Królowo rodzin,
Królowo pokoju,
Królowo Polski,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
- przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
- wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,
- zmiłuj się nad nami.

P: Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko.
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic
Chrystusowych.

Módlmy się: Panie, nasz Boże, daj nam, sługom swoim, cieszyć się trwałym zdrowiem duszy i ciała, i za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, zawsze Dziewicy, uwolnij nas od doczesnych utrapień i obdarz wieczną radością. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W: Amen.

Pod Twoją obronę…

01-05-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Łamigłówki cz. 5 z 1 maja 2020 r.

Zapraszamy chętnych uczniów do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek. Tym quizem kończymy drugi tydzień łamigłówek. Dzisiejszy zestaw, wysłany  w piątek (1 maja), jest drugim i ostatnim w tym tygodniu. Na przesłanie rozwiązania czekamy do poniedziałku (4 maja) do g. 20. Możesz tylko jeden raz wypełnić test. Osoba, która w tej edycji uzyska najwyższy wynik (sumaryczny za dwa zestawy), otrzyma nagrodę książkową.

Świąteczny quiz składa się z 7 zestawów  dotyczących Ewangelii. Oczywiście możesz korzystać z Pisma Świętego. Ponieważ niektóre zadania są otwarte i wymagają oceny sprawdzającego, bezpośrednio po zakończeniu quizu nie otrzymasz wyniku.  Wynik ten zostanie przesłany na Twój adres mailowy najpóźniej we wtorek, 5 maja do g. 15.

Łamigłówki kierujemy do klas 4 - 8, ale jeśli ktoś z młodszych uczniów będzie chciał wziąć udział, zapraszamy.

29-04-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki pierwszego tygodnia łamigłówek

Zakończyliśmy pierwszy tydzień łamigłówek. Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy po dwóch seriach zadań zdobyli najwięcej punktów. Dla zwycięzcy Franciszka Wolskiego z kl. 8a przygotujemy nagrodę książkową.

Zachęcamy do rozwiązywania przygotowanych zadań w tym tygodniu. Punkty liczymy od nowa w każdym tygodniu, więc na początku szanse są wyrównane. Pierwsza seria - Łamigłówki cz. 4 z 28 kwietnia 2020 r. jest już dostępna. Na rozwiązania czekamy do czwartku (30 kwietnia) do g. 20.

27-04-2020
Autor: Mariusz Traczyk
Laptopy od Urzędu Miasta

Urząd Miasta Podkowa Leśna przekazał Szkole św. Teresy 10 laptopów Lenovo wraz ze słuchawkami m-ki Esperanza, zakupionych ze środków programu „Zdalna Szkoła”, finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Panie Burmistrzu: DZIĘKUJEMY!
Na czas zdalnego nauczania komputery te będą wypożyczone szczególnie potrzebującym uczniom (lub ewentualnie nauczycielom). Docelowo, po powrocie nauki do budynków szkolnych - zasilą szkolne pracownie.

 

 

 

22-04-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Filharmonia Narodowa online
Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszym internetowym cyklu 
„Filharmonia domowa”!
Nie możemy się spotkać na koncertach, dlatego zachęcamy do śledzenia 
naszych muzycznych działań na stronie internetowej Filharmonii Narodowej 
(filharmonia.pl) oraz na naszym fanpagu na facebooku 
(https://www.facebook.com/FilharmoniaNarodowaWarszawa/). Codziennie 
pojawiają się tam nowe materiały wideo z udziałem artystów Filharmonii 
Narodowej, którzy wykonują utwory, wyjaśniają pojęcia muzyczne oraz 
opowiadają anegdoty ze swojej pracy.
„Filharmonia domowa” nie zapomina o naszych najmłodszych słuchaczach! Co 
niedzielę zapraszamy na internetowe spotkania z FeNkiem i Agatą 
Kawełczyk – prelegentką dziecięcych koncertów w Sali Koncertowej.
W pierwszym odcinku – opublikowanym na naszym profilu oraz na stronie 
internetowej 19 kwietnia o godzinie 11:00 – opowiedzieli oni o ciszy w 
muzyce. Obok muzycznych opowieści przygotowali także zadania i 
niespodzianki. Następnych odcinków mogą się Państwo spodziewać w kolejne 
niedziele o tej samej porze!
Wszystkie odcinki „Filharmonii domowej dla mniejszych i większych”, 
informacje dotyczące zadań oraz przygotowane przez nas materiały – 
rebusy, zadania, kolorowanki – umieszczamy w zakładce Edukacja na 
stronie internetowej Filharmonii 
http://filharmonia.pl/edukacja/filharmonia-domowa/.

Pozdrawiamy serdecznie
Dział Edukacji Filharmonii Narodowej
17-04-2020
Autor: Kamil Urbański
Modlitwa na czas pandemii

Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość,
z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu
miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny
Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie
z pokorą wołamy.
Spraw, aby ustała pandemia koronawirusa. Błogosław wszystkim,
którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni
przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj
cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij
do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie
odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych
ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.
Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali
z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem
i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród
i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą,
zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata
i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie
serca.
Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania
Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Św. Janie Pawle, św. Tereso i wszyscy święci, módlcie się za nami.

07-04-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Informacje od naszych psycholożek

Drodzy Uczniowie i Uczennice, mili Rodzice

 To już prawie miesiąc odkąd koronawirus zamknął nas w domach.   Wiadomo, w domowych pieleszach funkcjonuje się  nieco inaczej niż  poza domem czy w szkole. Choć pracujemy i uczymy się  (i to jak! ) to rytm dnia, poziom "ogarnięcia" jest inny. W psychologii mówi się,  że juz dwa tygodnie ciągłych powtórzeń pewnych zachowań zmieniają nawyki. Dziś nikt z nas nie umie powiedzieć, jak długo trwać będzie kwarantanna. Czekamy z utęsknieniem na jej kres. Aby móc sprawnie powrócić do życia sprzed epidemii warto już teraz zadbać o zachowanie dobrych nawyków w domu.

 

Jak zachować dobre nawyki, pozostając w domu? Jak sprostać nowym wyzwaniom i pracy zdalnej?

Poniżej przesyłamy Wam wskazówki, jak najskuteczniej wykorzystać czas uczenia się w domu :

1. Wstawaj o tej samej porze, wróć do godziny pobudki zbliżonej do tej sprzed kwarantanny, miło przywitaj dzień i bliskich. Dobre rozpoczęcie dnia nastraja głowę pozytywnie.


2. Pamiętaj o higienie i śniadaniu. Ubierz się. Siedzenie w dresie lub szlafroku przez cały dzień wpływa na mózg rozleniwiająco.


3. Przed rozpoczęciem nauki otwórz okno i pooddychaj świeżym powietrzem aby się dotlenić, zrób kilka ćwiczeń gimnastycznych. 


4. O określonej porze zacznij pracę zadaną przez nauczycieli. Zadbaj o systematyczność i powtarzalność rytmu. Przecież w szkole lekcje zawsze rozpoczynają sie o tej samej godzinie. Gdy wdrożysz się do pewnej ,,rutyny"  będzie Ci łatwiej.


5. W czasie nauki rób sobie krótkie ruchowe przerwy. Rozciąganie się, wstanie z miejsca, spacer po mieszkaniu lub wycieczka do ogródka pomogą odświeżyć głowę. Staraj się by przerwy nie były dłuższe niż czas pracy. Gdy się uczysz rób to na całego, skupiając uwagę na zadaniach. Odłóż wszelkie przeszkadzajki. Ucz sie przy biurku lub stole . Kanapa czy lóżko to miejsca do relaksu.


6. W czasie  gdy się uczysz podczas przerw unikaj oglądania youtuba, seriali, grania  w gry.  Zrobisz to po nauce. Samodyscyplina jest COOL


7. Zaplanuj sobie  swój czas wolny. Najlepiej podejmij aktywność wolną od komputera. Już dość siedzenia przed ekranem . Działaj twórczo- konstruuj rysuj, modeluj ,  czytaj, słuchaj muzyki, piecz lub wymyślaj wiersze i piosenki . Pamiętaj, że rodzice nadal będą pracować, nawet jeśli fizycznie będą w domu i nie mogą spędzać z Tobą czasu, kiedy TY masz już wolne. Możesz tez prowadzić kronikę rodzinną "kwarantanna i my".


8. Utrzymuj kontakty towarzyskie TYLKO online. Wykorzystaj po południu czas do dzielenia się ONLINE swoimi pomysłami  na kreatywny czas wolny.


9. Ustal z rodzicami czas po południu, w którym będziecie mogli razem się pobawić, porozmawiać.


10. Zapytaj rodziców, jak w czasie szkoły online możesz pomóc im w domowych obowiązkach. Poczucie współodpowiedzialności za Wasze królestwo scala i kształtuje charakter :)To świetna okazja, by rozwijać się w  gotowaniu, praniu, prasowaniu.


11. Ustal  z rodzicami lub samodzielnie  limit grania w gry komputerowe i oglądania seriali. I przestrzegaj go . Samokontrola kluczem do sukcesu :)


12.  Wróć do wcześniejszego chodzenia spać. Półtorej  godziny przed snem powiedz ,,dobranoc" komputerowi, daj odpocząć telefonowi i wszelkiej elektronice. Zaniedbując to narażasz się na problemy ze snem. Ekrany emitują światło, które sprawia ,że gorzej śpimy. Mózg nie może się wyciszyć.

 
13. Przed pójściem spać podsumuj to, co udało Ci się wykonać danego dnia i wyciągnij wnioski na następny dzień – czego chcesz robić więcej, czego mniej. Co nieco sobie zaplanuj . i KONIECZNIE DOCEŃ SWOJE  działania. To też czas na modlitwę.


14. Uspokój umysł.  Wieczór to dobry moment na trening relaksacyjny. Możesz przeprowadzić trening oddechowy polegający na oddychaniu przeponowym ( brzusznym).Kiedy skoncentrujesz uwagę na oddechach, zbędne myśli zaczną się wyciszać.


15. Dbaj o sen, śpij minimum 8 godzin. To wzmacnia odporność fizyczną i psychiczną.

Młodsze dzieci w planowaniu życia w kwarantannie mogą  potrzebować pomocy  rodziców. Starsze mogą wyjść z własnymi propozycjami dotyczącymi organizacji czasu. 

 

To link, pod którym możecie pobrać pomocne  materiały do planowania swojego życia online

https://files.librus.pl/articles/23032020/librus/planowanie/a_nauka_w_domu_PDF.pdf

Zachęcamy do kontaktu z nami przez mail szkolny lub dziennik elektroniczny .Chętnie udzielimy wsparcia dzieciom i rodzicom w tym pełnym niepewności czasie.

Anna Gajewska i Marta Młodożeniec

01-04-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
APEL POLICJI

Mazowiecka Policja Apeluje!

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

 

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

 

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

          

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

 

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

23-03-2020
Autor: Kamil Urbański
Lekcje z Hangouts Meet rozpoczęte

Dzisiaj rozpoczęły się lekcje według nowego planu. Nauczyciele łączyli się z klasami w formie wideokonferencji online używając narzędzia Hangouts Meet. Od momentu zawieszenia zajęć, od 12 marca, to pierwszy raz, kiedy mogliśmy się zobaczyć i usłyszeć na formum klas. Szkoła może już pracować z narzędziami w ramach pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni.

20-03-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Podsumowanie konkursów przedmiotowych 2019/2020

Już dziś pięcioro uczniów klas ósmych i jedna uczennica z klasy siódmej Szkoły św. Teresy zapewniło sobie swobodny wybór szkoły ponadpodstawowej i maksymalny wynik z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty.

 • Antoni Zdebiak (8a) zdobył tytuł  laureata w dwóch konkursach - w ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne oraz w Kuratoryjnym Konkursie Historycznym.
 • Zuzanna Banasiewicz (7a) zdobyła tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie Biologicznym.
 • Amelia Walewska (8b), Kacper Rączkowiak (8a) i Franciszek Wolski (8a) zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego dla Juniorów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu.
 • Witold Gryżewski (8b) został finalistą  ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów przeprowadzonej przez Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej.

W przypadku olimpiady ogólnopolskiej tytuł finalisty uprawnia uczniów do: oceny celującej z danego przedmiotu, wyniku 100% z odpowiedniej części  egzaminu ósmoklasisty oraz pierwszeństwa przyjęcia do wybranego liceum. Te same uprawnienia mają laureaci przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.

W przedmiotowych konkursach kuratoryjnych trzech uczniów zdobyło tytuł finalisty:

 • język polski – Łukasz Bernat (8a)
 • język angielski - Kacper Rączkowiak ( 8a)
 • matematyka - Witold Gryżewski  (8b)

natomiast w tematycznym konkursie kuratoryjnym - Zbrodnia Katyńska. Pamięć i prawda. - tytuł laureata uzyskała Kamila Żulińska (8b). Finalistkami tego konkursu zostały: Kamila Ogrodnik (8b) i Zofia Wojcieszak (8b).

Przy rekrutacji do szkół średnich finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych otrzymują 7 punktów, natomiast laureaci konkursów tematycznych otrzymują 5 punktów, a finaliści  3 punkty.

Troje uczniów: Zofia Wojcieszak (8b), Piotr Kozak (8a) i Igor Sadłocha (7a) zakwalifikowało się do ostatniego, wojewódzkiego etapu Konkursu Filozoficznego W drodze ku mądrości.Konkurs organizuje Polskie Towarzystwo Filozoficzne na zlecenie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Czekamy na rozstrzygnięcie dotyczące organizacji tego etapu.

Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom gratulujemy!

19-03-2020
Autor: Kamil Urbański
Pierwsza wideokonferencja online rady pedagogicznej!

W czwartek, 19 marca odbyła się pierwsza wideokonferencja online rady pedagogicznej. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy nauczyciele szkoły. 45 minutowe spotkanie online przebiegło bez zakłóceń. Mogliśmy wysłuchać komunikatów Pani Dyrektor oraz wymienić się uwagami dotyczącymi pracy zdalnej. 

Szkoła rozpoczęła pracę z narzędziem G-suite, w wideokonferencji rady nauczyciele korzystali z narzędzia Hangouts Meet.

19-03-2020
Autor: Kamil Urbański
Pilotażowe lekcje w formie wideokonferencji online

Od kilku dni trwają pilotażowe lekcje w formie wideokonferencji online. Nauczyciele łączą się z uczniami używając narzędzia HangoutsMeet. Odbywają się wybrane lekcje z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki oraz informatyki. W niedługim czasie wszystkie przedmioty będą odbywać się w formie wdeokonferencji. 

 

 

15-03-2020
Autor: Kamil Urbański
Praca zdalna szkoły
Drodzy rodzice,
 

Szanowni Państwo,

od poniedziałku 16 marca będziemy pracować zdalnie wykorzystując:

1. dziennik elektroniczny - do wysyłania informacji do rodziców

2. emaile imienne nauczycieli nauczania początkowego

3. emaile przedmiotowe szkoły Św. Teresy - uczniowie lub rodzice będą dostawać wiadomości e-mail "Święta Teresa" z poszczególnych adresów mailowych przedmiotów (np. polski.szkola2@gmail.com, angielski.szkola2@gmail.com, itp).
Zalecamy, aby odpisując na emaila przedmiotu nauczyciela wybierać opcję "odpowiedz".

(emaile przedmiotowe będą dostępne do 22 marca, od poniedziałku 23 marca szkoła przejdzie na maile: (imię.nazwisko nauczyciela@.szkola2)

 
Lista adresów została wysłana przez dziennik elektroniczny.
 
4. szkoła pracuje nad uruchomieniem narzędzia G SUITE (by Google Cloud), co pozwoli zoptymalizować pracę zdalną, narzędzie będzie uruchomione w najbliższym czasie
 
Marzena Prądzyńska
 
11-03-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski

Zarządzenie w sprawie zamknięcia szkoły

Szanowni Państwo,

w dniach od czwartku, 12 marca do środy, 25 marca szkoła będzie zamknięta.

W szczególnych wypadkach, awaryjnie dzieci mogą przyjść do szkoły w czwartek i piątek, 12 i 13 marca w godzinach swoich zajęć.

W tych dniach nie będzie lekcji, nauczyciele będą pełnić funkcje opiekuńcze.

Od poniedziałku, 16 marca szkoła będzie bezwzględnie zamknięta dla uczniów.

Pozostające w domu dzieci powinny być objęte "dobrowolną" kwarantanną, ograniczyć liczbę kontaktów, zrezygnować ze spotkań koleżeńskich.

Minister Edukacji informuje, że zawieszenie zajęć w szkole nie wpłynie na terminarz roku szkolnego, w tym terminy egzaminu ósmoklasisty.

Nauczyciele w tym czasie pozostają w gotowości do pracy. Prosimy rodziców klas 4 - 8 o skompletowanie list z adresami mailowymi uczniów, postaramy się zaproponować prace do wykonania w domu.

Rodzicom dzieci do ukończenia 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy przez okres 14 dni na podstawie oświadczenia, którego wzór można znaleźć na stronach ZUS. Infolinia ZUS 22 560 16 00

Proszę pamiętać o odwołaniu zamówienia na obiady od jutra do końca okresu zamknięcia szkoły. 

Wszelkie informacje o zmianach, decyzjach będę Państwu przekazywać na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny oraz na stronie internetowej szkoły.

Marzena Prądzyńska

 

01-03-2020
Autor: Artur Błażejak
Sobotnie sparingi w szczypiorniaka z absolwentami.

Na sobotnie treningi piłki ręcznej regularnie zaglądają absolwenci-byli zawodnicy naszej szkoły. W każdy piątek wieczorem, dostaję kilka SMS-ów z zapytaniem: Czy jest trening? Zawsze na dwoje lub troje z nich można liczyćSmile. Czasem bywało, że absolwentów było więcej niż aktualnych uczniów.  W ostatnią sobotę ponownie dopisała spora grupa i wsparła nasz trening swoim doświadczeniem, stając się dla młodszych kolegów i kolezanek sparingpartnerami ale i poniekąd instruktorami. Zwyczaj ten zrodził się kilka lat temu jak naszą szkołę ukończyli pierwsi medaliści powiatu w tej dyscyplinie i kontynuowany jest z roku na rok. Starsi chętnie zagladaja w soboty o 8.00 żeby sprawdzić młodą kadrę i pokazać "jak to się kiedyś grało.."Smile Jest to bardzo cenne doświadczenie dla młodszych adeptów szczypiorniaka, którzy mogą uczestniczyć i tworzyć akcje z  bardziej doświadczonymi i  budujące dla trenera-nauczyciela, który widzi, że pomimo zakończenia przygody z tym sportem w naszej szkole, dalej starają się rozwijać w tym kierunku, a jednoczesnie potrafią się przy tym dobrze bawić i przekazać bakcyla dalej.  Dziękuję ! Klocki zabawki..! Leeeeggooo!!!

27-02-2020
Autor: Artur Błażejak
Szkolna reprezentacja młodszych chłopców w piłce ręcznej Mistrzem Powiatu!

W środę 26.02 w szkole samorządowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Startowali chłopcy z klas szóstych i młodsi. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z powiatu grodziskiego. Zawodnicy ze św. Teresy rozegrali dwa mecze w grupie, wygrywając z Grodziskiem 18:2 i z Jaktorowem 9:8 oraz w półfinale z Podkową 1, 8:0 i w walce o pierwsze miejsce znowu z Jaktorowem 8:3. Tym samym wywalczyliśmy tytuł Mistrza Powiatu! Gratulacje!

26-02-2020
Autor: Kamil Urbański
Rozpoczynamy Wielki Post

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Społeczność szkolna uczestniczyła w tym dniu w Eucharystii, w czasie której księża posypywali nasze głowy popiołem na znak pokuty. Ten widoczy symbol ma zmobilizować nas do podjęcia nawrócenia w czasie 40 dni postnych. Wielki Post potraktujmy jako czas ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, wytężonej modlitwy, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi, ."..A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie" (Mt 6, 18).

24-02-2020
Autor: Artur Błażejak
Trening piłi ręcznej z kadrowiczką

  Dzisiaj uczniowie klas 7 i 8 mieli zaszczyt gościć i uczestniczyć w treningu prowadzonym przez jedną z polskich reprezentantek piłki recznej, p. Darię Zawistowską wychowankę Kusego Szczecin. W 2014 trafiła do Pogoni Szczecin, z którą zdobyła m.in. wicemistrzostwo Polski (2016). W sezonie 2016/2017, w którym rzuciła 121 bramek w 30 meczach, była najlepszą strzelczynią Pogoni w Superlidze.
W reprezentacji Polski seniorek zadebiutowała 7 października 2016 w towarzyskim meczu ze Słowacją (28:18), w którym zdobyła jedną bramkę. W listopadzie 2017 wygrała z polską reprezentacją Puchar Karpat, podczas którego rzuciła osiem goli. W grudniu 2017 znalazła się w kadrze na mistrzostwa świata w Niemczech – w turnieju tym wystąpiła w pięciu meczach, w których zdobyła trzy bramki.
Pani Daria z naszymi uczniami powtórzyła elementy podań w miejscu w ruchu, zwodu pojedynczego i rzutu do bramki. Spory nacisk kładła na współpracę w drużynie, bez której nawet najlepsi zawodnicy nie są w stanie osiągać najwyższych trofeów.
Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

07-02-2020
Autor: Kamil Urbański
Uczeń naszej szkoły finalistą Olimpiady Matematycznej Juniorów

Z przyjemnością informujemy, że Witold Gryżewski z klasy 8b został finalistą Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Gratulujemy!

07-02-2020
Autor: Artur Błażejak
Starsi chłopcy ponownie Mistrzami Powiatu!

 Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego w kategorii młodzież w piłce ręcznej odbyły się  6 lutego w szkole samorządowej w Podkowie Leśnej. Do rywalizacji przystąpiło 9 szkół naszego powiatu z: Milanówka, Książenic, Józefiny, Grodziska Mazowieckiego i Podkowy Leśnej. Zespoły zostały rozlosowane do trzech grup. Po fazie eliminacyjnej w grupach, zwycięzcy walczyli w grupie medalowej. Nasza reprezentacja eliminacje przeszła bardzo pomyślnie, wygrywając z SP 6 Grodzisk  8:3 oraz z SP 1 Milanówek 10:2. Z nami do walki o medale dostały się jeszcze SP 1 Podkowa Leśna i SP Jaktorów.  W bratobójczej walce ze szkołą z Podkowy, po bardzo zaciętym meczu na tablicy widniał remis 4:4. Nasi rywale wygrali mecz z Jaktorowem 5:3. Teraz żeby zdobyć pierwsze miejsce w turnieju nasz reprezentacja musiałaby zdobyć  min 6 bramek, nie tracąc więcej niż 3. Zawodnicy  stanęli na wysokości zadania i wygrali 6:3. Po raz kolejny z rzędu zostaliśmy Mistrzami Powiatu.

Dziękujemy za licznie przybyłych kibiców z naszej szkoły, to spore wsparcie dla drużyny.

Grali: Jeremi Bieniasz (bramkarz), Tymoteusz Jaworski, Kornel Siwek, Michał Nowak, Jakub Dumicz, Paweł Świtkiewicz, Wiktor Dąbrówka, Jonasz Sadkowski, Michał Szefler

04-02-2020
Autor: Kamil Urbański
Bal karnawałowy

Wtorek, 4 lutego to dzień zabaw i tańca. Najmłodsi bawili się przed południem. Klasy 4-6 miały bal karnawałowy po południu, a 7 i 8 wieczorem. Wspólna zabawa, dużo tańca i radosna atmosfera to gwarancja i przepis na udany bal karnawałowy.

29-01-2020
Autor: Artur Błażejak
Puchar Króla rozegrany.

Trzecia  edycja Pucharu Króla w piłkę ręczną odbyła się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej. W tym roku rywalizowały ze sobą dziewczęta z roczników 2005 i młodsze oraz chłopcy z roczników 2007 i młodsi. Reprezentacje Szkoły św. Teresy stawiły się do turnieju o 8.30 i zaraz po przebraniu się w stroje reprezentacyjne, rozpoczęły rozgrzewkę. Otwarcia turnieju dokonała Dyrektor szkoły p. Agnieszka Hein oraz koordynator ds. sportu w Podkowie Leśnej p. Artur Niedziński.  Oba nasze składy wylosowały w grupie nr 4 więc nie graliśmy meczy otwarcia, co bardzo nam pasowało, bo warto popatrzeć na przeciwników zanim samemu wejdzie się na boisko. Można trochę doszlifować strategię gry z przeciwnikami, z którymi w przypadku grupy z pewnością się spotkamy. Każda z naszych drużyn rozegrała trzy spotkania z : SP w Michałowicach,  SP nr 6 w Grodzisku Mazowieckim i Gospodarzami czyli SP 1 w Podkowie Leśnej. Chłopcy dwa pierwsze mecze wygrali dość znacząco, z Podkową 13 : 2 , a z 6 Grodzisk 16: 2. Podobną sytuację miała również drużyna z Michałowic, więc mecz przeciwko tej drużynie był niejako spotkaniem finałowym, decydującym o wygranej w turnieju. Po bardzo emocjonującej walce obu zespołów, drużyna z Michałowic wyszła na prowadzenie i „dowiozła” przewagę do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Michałowic 12:8  i w ten sposób nasi chłopcy zdobyli miejsce drugie. Wśród dziewcząt również triumfowały Michałowiczanki, nasza reprezentacja dziewcząt zakończyła turniej na 4 miejscu.

Skład dziewcząt: Amelia Short, Jadwiga Dzudzewicz, Miriam Bartnik, Magda Jaworska, Marta Łyszkowska,  Hania Szymańska, Marysia deVirion, Wiktoria Śliwkiewicz, Zosia Kamińska,

Skład chłopców: Marek Rudnik, Antek Magielski, Maciek Chmielewski, Ignacy Richter, Tadeusz Rzepka, Antek Kamiński, Antek Szulc, Paweł Gradkowski, Piotr Zygowski, Jurek Rotfeld-Paczkowski, Stanisław Ignut, Miłosz Cybulski. 

25-01-2020
Autor: Kamil Urbański
Dzień otwarty dla kandydatów do Szkoły Św. Teresy

W sobotę, 25 stycznia odbył się dzień otwarty dla kandydatów do Szkoły Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się z ofertą szkoły. Dzień ten był  skierowany w szczególności do kandydatów do klas 0 i 1, którzy pod opieką naszych uczniów zwiedzali szkołę oraz brali udział w różnych, specjalnie przygotowanych zajęciach:  przyrodniczych, matematycznych, informatycznych, robotycznych, językowych, religijnych czy bibliotecznych. Nie zabrakło kodowania na dywanie, zajęć muzycznych, sensorycznych, plastycznych oraz lekcji wychowania fizycznego. Dodatkowo była to okazja, aby poznać nauczycieli. Rodzice mieli możliwość rozmowy z dyrekcją szkoły.

 

21-01-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Sukcesy naszych uczniów w konkursach

KONKURSY KURATORYJNE

Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursów kuratoryjnych:

Łukasz Bernat z klasy 8a weźmie udział w konkursie z języka polskiego. Kacper Rączkowiak, również uczeń 8a, odniósł sukces w konkursie języka angielskiego. Antoni Zdebiak, z tej samej klasy, zmierzy się z historią. Klasę 8b w konkursie z matematyki będzie reprezentował Witold Gryżewski.

Zuzia Banasiewicz, uczennica klasy 7a przystąpi do konkursu z biologii.

Etap wojewódzki konkursów już w lutym.

Życzymy powodzenia!

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA HISTORYCZNA JUNIORÓW

Antek Zdebiak zakwalifikował się również do finału ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów (48 osób z całej Polski), który odbędzie się w Poznaniu w dniach 6-8 marca br. Jest to pierwsza edycja OHJ dla szkół podstawowych. Brawo!

KONKURSY OLIMPUS

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a szczególnie dziekujemy Łukaszowi Banasiewiczowi, który jest trzecioklasistą, a stanął w szranki z uczniami starszych klas i odniósł sukces. Klara Powierża zdobyła laur w dwóch konkursach Olimpus.

Język angielski

Antoni Magielski 6b
Alex Batty 6b
Klara Powierża 6a

Maria Mazurek 7a
Alicja Madej 7a

Amelia Short 7a
Hanna Żywczok 7b
Zuzanna Banasiewicz 7a
Helena Jędrzejewska 7b
Laura Ryfa 7a

Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

Klara Powierża 6a
Łukasz Banasiewicz 3a
Hanna Wlazło 6a

 

21-01-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że Amelia Walewska z klasy 8b, Kacper Rączkowiak i Franek Wolski z klasy 8a przeszli do drugiego etapu OJAJ.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

21-01-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Konkurs Hieronymus - nasi uczniowie w drugim etapie

Kamila Zygowska, Piotrek Kozak oraz Tymek Jaworski z klas ósmych zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu kuratoryjnego Hieronymus 2020.

Dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

11-01-2020
Autor: Kamil Urbański
Zimowisko - Stołowe 2020

Zimowisko Stołowe 2020 to już dwudziesta ósma wizyta w Gliczarowie. Na tegoroczne zimowisko pojechało 160 uczniów, 19 nauczycieli i 8 osób towarzyszących.

W tym roku pogoda ponownie dopisała. Styczniowa aura była doprawdy zimowa. W górach i na stokach śniegu nie brakowało, do tego był lekki mróz. Warunki do jazdy na stacjach narciarskich: Rusiński, Małe Ciche oraz na przydomowych stokach były bardzo dobre. Młodsi uczniowie szusowali na nartach, starsi jeździli na nartach lub deskach snowboardowych.

W trakcie zimowiska nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Były gry i zabawy, pogodne wieczory, dyskoteka, wspólne oglądanie filmu, śpiewanie kolęd, spacery, bitwy na śnieżki. Oczywiście były również dodatkowe jazdy popołudniowe i wieczorne, nie tylko na nartach czy snowboardzie ale i na jabłuszkach :).

Dla klas piątych i szóstych zorganizowano ognisko, a klasy siódme miały kulig. Klasa 4 uczestniczyła w warsztatach malowania na szkle w Galerii Sztuki XXw. w Zakopanem, klasa 3 badała jakość powietrza przy pomocy skali porostowej i obiektów z Gubałówki. Najstarsi uczestnicy zimowiska wybrali się do Zakopanego na lekcję muzealną w Muzeum Tatrzańskim. W Święto Trzech Króli (Uroczystość Objawienia Pańskiego) udaliśmy się do kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego na mszę świętą, po której w uroczystym "królewskim" orszaku z pochodniami wróciliśmy do swoich domów.

Pobyt na zimowisku jest wyjątkowy, czas płynie tam trochę inaczej, jakoś tak... miło i ciepło, choć zimowo. Mogliśmy nie tylko zjeżdżać ze stoków, ale pobyć razem, zapatrzeć się w kulturę góralską. Szkolny wyjazd w góry pozostaje dla każdego uczestnika niezwykłym przeżyciem. Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznym zimowisku. Czekamy teraz na kolejne...

20-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Życzenia

Nadchodzi Boże Narodzenie...

 

...Z tej okazji chcemy życzyć

Uczniom, Rodzicom, Dziadkom,

Przyjaciołom szkoły, wszystkim Nauczycielom

Wiary w to, że oto w tym malutkim Dziecięciu

przychodzi na świat

nasz Zbawiciel.

Jezus Chrystus niech nam błogosławi,

Niech rozdaje wszelkie potrzebne łaski,

Niech udzieli pokoju całemu światu,

A na czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok

Da rodzinom wytchnienie w pośpiechu,

otuli miłością wszystkie dzieci,

dorosłym pozwoli zatrzymać się na chwilę...

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

 
 
20-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Jasełka i spotkania opłatkowe w klasach

Czwartek i piątek, 19 - 20 grudnia to ostatnie dni szkolne przed świętami Bożego Narodzenia. W czwartek odbyły się jasełka klasy 0. Na przedstawieniu były obecne klasy najmłodsze 0-3. W piątek, w ciągu dnia odbyły się spotkania opłatkowe w klasach. Uczniowie wraz z wychowawcami po modlitwie złożyli sobie świąteczne życzenia, zasiedli do wspólnego stołu. W następnej kolejności klasy uczestniczyły w śpiewankach świątecznych wykonywanych w językach obcych oraz jasełkach zaprezentowanych przez klasy 6a i 6b. Wspólne spotkania pełne były życzliwości, dobra, pokoju i świątecznej radości.

link do jasełek klas 6a i 6b

12-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Reportaż „Świat Iryny"
Świat Iryny - reportaż o sytuacji dzieci na Ukrainie, wyemitowany 8 grudnia w TVP INFO. Zachęcamy do oglądania materiału dostępnego w linku 
 
 
10-12-2019
Autor: Marzena Prądzyńska
Podziękowania - wiersz „Mikołajki

„Mikołajki”

Mikołaju, Mikołaju!

Tu na ziemię, dla bliźniego

Przynieś nam okruszek raju.

Niech się zdarzy coś dobrego!

Spraw, by każdy, dając szczerze

-choć się to drobnostką zdaje

-mały kawałeczek siebie,

Sam się stawał Mikołajem.

Niech się cieszą na całego

Ci, co dają i dostają.

Tak się w nas rozrasta niebo

dzięki Świętym Mikołajom!

 

(Anna Gajewska)

08-12-2019
Autor: Aleksandra Mazanek
Wspomnienia festiwalowe...

Nasz Festiwal w obiektywie Pani Sylwii Gołeckiej.

Dziękujemy!!!

Festiwal cz.1

Festiwal cz.2

Występ nauczycielski

08-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Turniej św. Teresy - mistrzostwa w badmintona

W niedzielę, 8 grudnia 2019 roku miała miejsce kolejna edycja szkolnych mistrzostw w badmintona - Turniej św. Teresy. Turniej organizowany jest  przez Stowarzyszenie Podkowa Sportowa, we współpracy z podkowiańskimi szkołami. Podczas zmagań, gramy w singla i debla w następujących kategoriach: kl. 1-6 oraz 7-8 (single, deble) oraz debel rodzinny (rodzic i dziecko). Na zakończenie turnieju rozgrywany jest mecz między Dyrekcjami Szkoły Samorządowej i Szkoły św. Teresy. Turniej św.Teresy to fajna atmosfera, pozytywna energia, duch rywalizacji oraz aktywnie i rodzinnie spędzony czas!

 

07-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Festiwal Pięknej Piosenki
Festiwal Pięknej Piosenki w ramach Mikołajek dla Kai.

W sobotni wieczór w godz. 16 – 19  odbył się Festiwal Pięknej Piosenki, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne. Między występami na scenie, w przerwie, odbyła się aukcja. Dużo - dobrego - się działo. Dziękujemy wszystkim za serce i talent!

Zapraszamy do galerii na fanpage szkoły oraz galerii umieszczonej w aktualnościach - wspomnienia festiwalowe :)

06-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Mikołajkowe aktywności klasowe

To już kolejne Mikołajki. Od rana, zaczynając modlitwą, rozpoczęliśmy dzień szkolnych aktywności mikolajkowych. Jak co roku, pomysły były rozmaite. Nie zabrakło jedzenia, rzeczy ręcznie robionych, malowania twarzy. Można było pograć w gry komputerowe, szachy, wydrukować zdjęcie czy postrzelać do celu w małej sali gimnastycznej, ponadto atrakcją był konik Karina, na którym można było przejechać się lub zrobić sobie zdjęcie. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy pokazy tańca najstarszych klas, a w sali teatralnej odbylo się przedstawienie.To był dzień pełen dobra, szczęścia, radości i szczodrobliwości. Zebrana kwota to ponad 23 tys. zł!
Przed nami jeszcze Festiwal Pięknej Piosenki i koncert Czas dla nas… czyli muzyka i śmiech!!!

02-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Roraty i śniadanie adwentowe w klasach

Rozpoczął się czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W poniedziałek, 2 grudnia o godz. 7:00 uczniowie szkoły uczestniczyli we mszy roratniej. Po roratach uczniowie usiedli do śniadania adwentowe w klasach. Roraty są najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym. Msza św. odprawiana ku czci Najświętszej Marii Panny w podkowiańskiej parafii odbywa się w poniedziałki, środy i piątki. W adwencie uczniowie realizują postanowienia: cisza na lekcjach, piękna postawa na modlitwie oraz życzliwość wobec wszystkich.

„Marana tha” -  „Panie przyjdź!”

01-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Ósmoklasiści w pracowni fizycznej Wydziału Fizyki UW

W środę, 27 listopada uczniowie  klas ósmych wybrali się do Warszawy na Wydział Fizyki UW. Piękny, nowy budynek robi wrażenie. Z tym większym zaciekawieniem przeszliśmy do pracowni fizycznej, gdzie na co dzień mają zajęcia przyszli fizycy. Zostaliśmy podzieleni na cztery kilkuosobowe grupy.

Każda z nich w zespołach dwuosobowych, przesz ponad 2 godziny, wykonywała ćwiczenia i dokonywała pomiarów. Wyznaczaliśmy gęstość metalowej bryłki, badaliśmy II zasadę dynamiki za pomocą toru powietrznego, budowaliśmy ogniwo z cytryny i wyznaczaliśmy opór wewnętrzny tradycyjnej baterii oraz wyznaczaliśmy ogniskową soczewki aż 3 metodami. Eksperymenty i pomiary fizyczne pozwoliły nam zasmakować prawdziwej fizyki.

29-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Wieczór Skupienia dla Rodziców

W piątek, 29 listopada, pierwszy raz w tym roku szkolnym rodzice i pracownicy szkoły uczestniczyli w wieczorze skupienia. Spotkanie odbyło się w duchu nauki św. Jana Pawła II. W piątkowy wieczór miała miejsce konferencja, której myślą przewodnią było pytanie "Czy chcecie z miłością i po katolicku wychować potomstwo, którym Bóg was obdarzy(ł)?". W dalszej kolejności rodzice uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również mieli możliwość spowiedzi. Następnie odbyła się Eucharystia, a na zakończenie poczęstunek. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie piątkowego skupienia oraz wszystkim przybyłym - za obecność.

28-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Mikołajki dla Kai

W tym roku będziemy zbierali środki na chodzik i rehabilitację dla Kai Cieślak.


Kaja  skończyła w czerwcu 4 lata. W czasie narodzin doznała uszkodzenia mózgu, w konsekwencji ma duże problemy neurologiczne. Nie chodzi samodzielnie, nie mówi. Jest całkowicie zależna od opiekunów. Aktualnie rodzice w porozumieniu z ortopedą i rehabilitantem starają się o ortezy, które umożliwią chodzenie. Potrzebny jest także specjalny chodzik – walker, który umożliwi poruszanie się (stabilizujący kręgosłup, ułatwiający rehabilitację motoryczną). Jest nadzieja, że rozwój sprawności fizycznej zaowocuje także zmianami w kontakcie z dziewczynką.

Co się będzie działo?

6 grudnia, piątek - Aktywności szkolne:

    8:00     Wspólna modlitwa, przygotowanie stoisk, prezentacja oferty- gromadzenie środków
    Kolejne tury loterii (los:10 zł)

 •    9:00   (kl. 0-3)
 •  10:00 (kl. 4-6)
 •  11:00 (kl. 7-8)

    10:45 - Przedstawienie teatralne (cena biletu:2 zł)
    ok. 12:30 - Obiad dla chętnych
    13:00 - Popisy taneczne, podsumowanie akcji szkolnej

7 grudnia, sobota godz. 16 - 19 - Festiwal Pięknej Piosenki bilet „co łaska”

 • g. 16 – 17 pierwsza część
 • w przerwie od g. 17:15 Aukcja
 • g. 18 - 19 druga część

     klasy 8a i 8b zobowiązały się tego dnia przygotować poczęstunek od g. 15.3014 grudnia, sobota godz. 18:30 - Czas dla nas… czyli muzyka i śmiech - muzyczno - komediowa opowieść
o kobietach w reżyserii Filipa Jaślara (członka Grupy MoCarta)


 • Po koncercie - podsumowanie akcji mikołajkowej - symboliczne przekazanie zgromadzonych środków


Szanowni Rodzice,  jeżeli mają Państwo możliwość dostarczenia nam fantów na loterię i przedmiotów na aukcję (np. gadżetów firmowych, ciekawych przedmiotów, przygotowanych smakołyków itp.) - prosimy o przyniesienie ich do sekretariatu lub zgłoszenie się do koordynatora akcji - Jolanty Dąbrowskiej do środy, 4 grudnia.


Obok głównej zbiórki  funduszy dla Kai chcemy także udzielić wsparcia finansowego Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który gromadzi pieniądze na ogrzewanie i podstawowe potrzeby dla trzech rodzin z Podkowy Leśnej.


Linki o zbiórce dla Kai:

 

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Turniej Niepodległościowy w Szczypiorniaka

 7 i 8 listopada, to termin zarezerwowany na Turniej Niepodległościowy w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. Gospodarzami tej imprezy jest Szkoła Podstawowa w Ruścu. Jednego dnia rywalizowali chłopcy, a następnego – dziewczęta. W obu przypadkach, do zawodów zgłoszone zostały po 4 drużyny, rozgrywki więc odbywały się w grupie, systemem każdy z każdym. Oba nasze składy rozegrały po trzy mecze. Chłopcy z pierwszą drużyną Ruśca polegli 9:10, następnie z drużyną z Michałowic zremisowali 13:13, a ostatni mecz w grupie, z drugą drużyną Ruśca, wygrali 17:3. Okazało się, że ten właśnie mecz przyczynił się w największej merze do zajęcia przez chłopców drugiego miejsca w turnieju. Pierwsza drużyna gospodarzy miała wszystkie wygrane mecze, druga drużyna Ruśca – wszystko przegrała. Nasi chłopcy i Michałowice mieli taki sam stosunek meczy, czyli wygrana, porażka i remis. Do tego remis  między sobą więc o drugim miejscu w turnieju nie mógł decydować mecz bezpośredni tylko stosunek bramek. Mając przypuszczenie o zaistnieniu takiej sytuacji, kiedy graliśmy z Ruścem 2 zależało nam na tym aby wrzucić więcej bramek niż Michałowice, tracąc przy tym jak najmniej. Starania te okazały się kluczem do srebra, bo dwie bramki więcej wrzucone w tym meczu zadecydowały o zwycięstwie nad Michałowicami. U dziewcząt sytuacja nie była tak skomplikowana. Nasze reprezentantki wygrały z Michałowicami 5:2, a mecze z Ruścem i Radziejowicami okazały się mniej szczęśliwe i zakończyły się porażką. W rezultacie dziewczęta z Podkowy zajęły trzecie miejsce i z brązowym medalem dumnie wróciły do szkoły. Dodam jeszcze na marginesie, że obie nasze reprezentacje dopiero są w fazie tworzenia zespołów, a  mecze w tym turnieju trwały 2x12min, co jest sporym wyzwaniem dla tych młodych ludzi. Mając bowiem lekcje 45 minutowe, rzadko możemy sobie pozwolić na to, by ponad połowę lekcji  można było grać na pełnym gazie, nie wspominając o pełnym wymiarze boiska do ręcznej. Podsumowując, był to bardzo dobry występ naszych podopiecznych. Gratulujemy!

Skład dziewcząt : Natalia Dwornik (bramkarz), Magda Jaworska, Marta Łyszkowska, Maria de Virion, Hanna Szymańska, Wiktoria Śliwkiewicz, Aniela Łada, Natalia Trawińska – Całka, Róża Dukaczewska, Hanna Wlazło, Hanna Laskowska, Patrycja Mokosa, Zofia Mosiej

Skład chłopców: Richter Ignacy (bramkarz), Rudnik Marek, Jankowski Antoni, Magielski Antoni, Chmielewski Maciej, Rzepka Tadeusz, Gradkowski Paweł, Kamiński Antoni, Bommarito Maxime, Bątkowski Tomasz, Rotfeld-Paczkowski Jerzy, Ignut Stanisław, Cybulski Miłosz, Zygowski Piotr, Szulc Antoni

 

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców

W piątek 8.11 nasza drużyna chłopców, pojechała do Grodziska Mazowieckiego, by walczyć w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówkę. Mając pewne ogranie w piłkę ręczną, zgranie zespołu oraz gruntowne umiejętności rzutowe i taktyczne, no i oczywiście jednego z czołowych koszykarzy w Polsce – Jakuba Dobrzyńskiego, wiedzieliśmy, że tanio skóry nie oddamy. Doświadczenie również podpowiadało, że chłopcy nawet jakby nie szło zbyt dobrze w turnieju, to wałczyć będą do końca. Okazało się, że wszystkie elementy wymienione wcześniej zagrały w ponad 100 procentach. Podkowianie rozgromili w grupie drużynę z Józefiny 23:0, SP nr 6 z Grodziska 28:6, a SP 2 z Grodziska 31:0! Mecz półfinałowy z Międzyborowem również wygrali 29:15, a w walce o złoto z Książenicami osiągnęli wynik 24:15, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu Grodziskiego. Mieliśmy już medale z tych zawodów w kolorze srebrnym i brązowym natomiast ten z najcenniejszego kruszcu zdobyliśmy po raz pierwszy. Teraz czeka nas reprezentowanie Powiatu Grodziskiego w Mistrzostwach Międzypowiatowych.  Gratulujemy!

Skład drużyny: Jakub Dobrzyński, Tymoteusz Jaworski, Mateusz Krawczyk, Kornel Siwek, Jakub Dumicz, Paweł Świtkiewicz, Michał Szefler, Antoni Zdebiak, Michał Nowak

 

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Mazovia Cup w Unihokeja

25.10 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie odbył się Turniej Mazovii w Unihokeja  Drużyn Mieszanych. Mazovia  to Turniej Gmin Zachodniego Mazowsza. Skład drużyny reprezentującej  gminę Podkowa Leśna, stanowili tylko uczniowie naszej szkoły. Ciekawość i presja była dość spora, bo wcześniej nasza szkoła nie startowała w żadnym turnieju w tej dyscyplinie. Zgłoszonych zostało 8 zespołów, utworzono więc dwie grupy. Podkowa znalazła się w grupie z Błoniem, Lesznem i Brwinowem 2. Brwinów jako organizator, mógł wystawić dwa składy. W unihokeja na poziomie szkolnym gra się w składach mieszanych, czyli w drużynie sześcioosobowej muszą grać dwie dziewczyny. Nasza reprezentacja grając w grupie, wywalczyła jedno zwycięstwo 3:0  z Brwinowem 2 i dwa remisy: z Błoniem 0:0 i Lesznem 1:1. Taki układ wyników dał nam pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki o złoty medal z wygranymi drugiej grupy. W grupie drugiej na pierwszym miejscu znalazła się drużyna gospodarzy i w meczu o tytuł  Mistrza Mazovii nasza drużyna uległa tej właśnie zajmując drugie miejsce w turnieju.

Skład drużyny: Jadwiga Dzudzewicz (bramkarz), Amelia Short, Zofia Kamińska, Jakub Dobrzyński, Kornel Siwek, Paweł Świtkiewicz, Michał Nowak, Mateusz Krawczyk, Antoni Zdebiak, Jonasz Sadkowski

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Obchody 15-lecia Stowarzyszenia Mazovia

Już piętnaście lat nasza gmina i szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza – Mazovia. Od 15 lat realizujemy wspólne zamierzenia gmin członkowskich m.in. poprzez organizację cyklicznych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Z tej okazji w hali zorganizowane były obchody okrągłego jubileuszu. Wraz z grupą uczniów zostalismy zaproszeni na to wydarzenie, z uwagi na wieloletnia współpracę.  Pan Jerzy Wysocki – prezes Stowarzyszenia, podkreślił, że jubileusz został zorganizowany nie dla samego fetowania, ale przede wszystkim po to, aby podziękować wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – uczniom, trenerom, koordynatorom i włodarzom. Zakończył swoje wystąpienie cytatem z Księgi Przysłów Starego Testamentu: „Radosne serce wzmacnia zdrowie”. To jest nasze założenie, które chcemy kontynuować – poprzez sport staramy się o dobre samopoczucie i zdrowie naszych dzieci.

Po ceremonii na uczniów szkół z gmin członkowskich czekała jeszcze jedna frajda – trening z mistrzami, czyli z zaproszonymi reprezentantami Polski w piłce ręcznej, medalistami mistrzostw świata: Sławomirem Szmalem, Grzegorzem Tkaczykiem, Karolem Bieleckim i Radosławem Wasiakiem A po treningu był czas na autografy i zdjęcia z gwiazdami piłki ręcznej.

17-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Potrzeba Serca

Po raz kolejny Szkoła św. Teresy okazała swoje wielkie serce. Udało się zebrać tak wiele darów. Nadal można wpłacać kwoty na rzecz dzieci poszkodowanych w konflikcie zbrojnym. Dziekujemy wszystkim za solidarność, okazaną hojność i dobro.

11-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Świętujemy 101 lat niepodległości!

Świętujemy 101 lat niepodległości!
W piątek odbyła się Akademia Niepodległości. Uczniowie klas siódmych wystąpili w spektaklu niepodległościowym, przekazując nam, że wartość wolności i postawa patriotyzmu są nadrzędne w życiu.
Rano modliliśmy sie za poległych za wolność Ojczyzny. O godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego” .

06-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Kontynuujemy pomoc dzieciom z Ukrainy

Kontynuujemy pomoc dzieciom z Ukrainy.

Tym razem wyślemy za pośrednictwem KIK do Małego Cichego gdzie odpoczywa kolejna grupa dzieci.

Stamtąd ruszy na Ukrainę do dzieci poszkodowanych w  konflikcie zbrojnym.

Zbieramy: odzież, słodycze, zabawki, kosmetyki i pieniądze na utworzone przez  p. Sławomira Bidzińskiego przewodniczącego Rady Rodziców subkonto:

 Sławomir Bidziński MBank

15 1140 2004 0000 3702 7926 0907

Zapraszamy również do śledzenia fanpage Potrzeba Serca.

30-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Świętymi bądźcie!

Świętymi bądźcie...
Dziś klasy szkoły św. Teresy od Dzieciątka Jezus prezentowały postacie świętych. Obecni byli zarówno święci sprzed wielu wieków jak i święci współcześni, żyjący zaledwie kilka dekad temu. Dziękujemy Bogu, że mamy przykłady świętych ludzi, które nas inspirują.
Wszyscy Święci Pańscy - módlcie się za nami!

29-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Kurs programowania i elektroniki dla klas 7 i 8 rozpoczęty!

W poniedziałek, 28 października rozpoczął się bezpłatny kurs programowania i elektroniki dla uczniów klas 7 i 8. Zajęcia dodatkowe odbywają się w poniedziałki.

 • start zajęć: godz. 15:40.
 • czas trwania: 2 h (lekcyjne)

więcej informacji w linku

14-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Ślubowanie klas pierwszych - Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość ślubowania klas 1a oraz 1b. Spotkaliśmy się rano na Mszy św. w kościele parafialnym, aby następnie udać się na akademię klas rozpoczynających naukę w naszej szkole. Pasowania dostąpili zarówno uczniowie klas pierwszych jak i nowi uczniowie klas starszych. Tegoroczne ślubowanie miało miejsce w szczególnym czasie, gdy szkoła obchodzi jubileusz 30 lat istnienia. Ze zdwojoną radością serdecznie witamy nowych uczniów w Szkole św. Teresy.

12-10-2019
Autor: Aleksandra Mazanek
Panie Dyrektorze- dziękujemy!!!
Panie Dyrektorze,
 
 ze śpiewem na ustach, dziękujemy za mądrość, wsparcie i nieustającą opiekę.
 
Podziwiamy! Szanujemy! Kochamy!
 
Nauczyciele św. Tereski z p.Hanią Jarco
 
06-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Piątkowy wieczór z gośćmi z Ukrainy

W piątek, 4 października spotkaliśmy się wspólnie z gośćmi z Ukrainy. Były to ostanie chwile razem spędzone w szkolno - rodzinnym gronie. Grupa uczniów w niedzielę powróciła na Ukrainę. Piątkowe spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową o pokój na Ukrainie. Rozważania czytane były zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do szkoły. W auli szkoły, podczas spotkania padło dużo ciepłych słów, miłych wspomnień i podziękowań. Wszyscy byliśmy wzruszeni tym, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Podczas tygodnia spędzonego w Polsce młodzież ukraińska uczestniczyła w wybranych zajęciach szkolnych, takich jak lekcja języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, wf-u, informatyki oraz muzyki. Miała także okazję brać udział w zajęciach teatralnych i plastycznych. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej Podkowę Leśną. Z całego serca dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w pobyt grupy, a szczególnie tym wszystkim, którzy przyjęli w swoich domach gości z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

01-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

1 października jest dla nas szczególnym dniem, wspominamy w nim patronkę naszej szkoły - św. Teresę od Dzieciątka Jezus. W dniu imienin świętej przyszliśmy na modlitwę z różami, które zostały ofiarowane naszej patronce. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Trudna Droga", w którym św. Teresa uczy nas tego, że „Krzyż Jezusa towarzyszył jej od kolebki, a Jezus pozwolił jej z pasją umiłować ten Krzyż". W modlitwie zawierzyliśmy siebie Krzyżowi Chrystusa. On ma być drogowskazem w drodze do świętości.

...św. Tereso od Dzieciątka Jezus módl się za nami.

30-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Pierwszy dzień wizyty gości z Ukrainy w Szkole św. Teresy

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Ukrainy. Poniedziałek jest pierwszym dniem gości spędzonym w szkole. Wizyta rozpoczęła się poranną modlitwą przy relikwiach libańskich świętych w intencji pokoju na Ukrainie. Uczniowie ukraińscy podzieleni na grupy spędzili 5 lekcji w ławkach szkolnych, a 6 - 8 lekcję razem z najstarszymi klasami na zabawach integracyjnych.

29-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Klasa 1b i nowi uczniowie naszej szkoły w Domu Generalnym Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej

Dzisiaj uczniowie klasy 1b, podobnie jak uczniowie klasy równoległej w ubiegłą niedzielę, wraz z nowymi uczniami klas starszych, odwiedzili dom Zgromadzenia Sióstr św.Teresy od Dzieciątka Jezus. Niedzielne spotkanie to czas przygotowania do ślubowania, które odbędzie się 14 października. Uczniowie poznali bliżej patronkę naszej szkoły, jak również usłyszeli przypowieść o ołówku. 

22-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Piknik u św. Teresy

W sobotę, 21 września odbył się piknik św. Teresy. Spędzajac ten czas w rodzinnej atmosferze, dobrze się bawiliśmy. Jak co roku, nie zabrakło atrakcji. Można było malować na foliach, budować kulinarne konstrukcje architektoniczne, poznać misje robota, napisać dyktando, a przy tym spróbować różnych pyszności i napić się np. kongijskiej herbaty czy zjeść watę cukrową. Ponadto poznaliśmy nową dyscyplinę sportową - teqball. Nie zabrakło rozgrywek szachowych, piłkarzyków, ćwiczeń sensorycznych i meczu siatkówki piłką fitball. Na sali teatralnej odbył się koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej oraz premiera przedstawienia teatralnego w niezwykłej obsadzie "Tadek Niejadek". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, obecność i mile spędzony czas!!!

...zapraszamy do obejrzenia zdjeć na fb...

22-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Klasa 1a i nasi nowi uczniowie w Domu Generalnym Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej

W niedzielę, 22 września uczniowie klasy 1a oraz pięcioro uczniów ze starszych klas wraz z rodzicami odwiedzili Dom Generalny Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej. Spotkanie miało charakter przygotowania do uroczystości ślubowania, która odbędzie się w poniedziałek 14 października. 

13-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Szkoła św. Teresy pod Krzyżem.

W piątek, po pierwszej lekcji zebraliśmy się zwyczajowo na wspólną modlitwę, jednak dziś była ona szczególna. Uczniowie przynieśli ze sobą krzyże. Wyrażając nasze umiłowanie krzyża łączymy się z akcją "Polska pod krzyżem".
"...Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9,23).

09-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Prośba o wsparcie dla Pana Arkadiusza Maniuka

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice

Pan Arkadiusz Maniuk, wychowawca i nauczyciel języka angielskiego i plastyki, karykaturzysta i  muzyk zespołu Hetman, były pracownik naszej szkoły potrzebuje wsparcia.

Wiosną tego roku przeszedł poważną operację guza mózgu. Niestety doszło do uszkodzeń nerwów, co skutkuje połowicznym niedowładem oraz utratą wzroku w jednym oku.

Teraz Pan Arek wymaga dalszego leczenia onkologicznego i intensywnej, wielospecjalistycznej rehabilitacji. Jedna z zaprzyjaźnionych z Panem Arkiem osób zorganizowała na ten cel zbiórkę pieniędzy na portalu pomagam.pl.

Gdyby ktoś z Państwa miał wolę wspomóc  pana Arkadiusza Maniuka w walce o przywrócenie sprawności, może uzyskać więcej informacji w tej sprawie:    https://pomagam.pl/arekmaniuk .

08-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Pielgrzymka do Rokitna

W drugą niedzielę września odbyła się 32 pielgrzymka piesza do Matki Boskiej Rokitniańskiej Wspomożycielki Prymasów. Tradycyjnie w pielgrzymce wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W strugach deszczu, przezwyciężając siebie, zanieśliśmy intencje przed oblicze Matki ofiarując je Bogu. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny w Rokitnie.

01-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Rozpoczął się rok szkolny. Społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystych Mszach Świętych dla klas 0-6 oraz 7-8  Szkoły Podstawowej św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, aby czas nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy był fascynującą przygodą, oraz pozwolił rozwijać się w przyjaznym gronie rówieśników i dorosłych, aby uczniowie szkoły wzrastali w świętości, mągrości i łasce.

...Święta Tereso módl się za nami

 

30-08-2019
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie Formacyjne dla Nauczycieli - 30 sierpnia 2019

W piątek, 30 sierpnia odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli naszej szkoły w Ośrodku dla Ociemniałych w Laskach. Pedagodzy uczestniczyli w Eucharystii, którą celebrował o. Jan Dezyderiusz Pol oraz konferencjach prowadzonych przez kapłana Zakonu Braci Mniejszych. Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny.

Dokumenty

Zgłoszenie wypadku: 502-308-308
Zgłoszenia on-line: www.warta.pl

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).